Katarzyna Królik

specjalista

Prawnik. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Podyplomowego Studium Prawa Spółek na Uniwersytecie Warszawskim. Aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach prawnych. Od 2000 r. do 2010 r. związana z sądownictwem. Do 2003 r. pracowała w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie od strony praktycznej poznała zasady i sposób funkcjonowania KRS, a także procedury zawiązane z rejestrowaniem podmiotów podlegających obowiązkowemu wpisowi oraz zmianie informacji objętych wpisem do rejestru. W latach 2005 – 2010 pracowała na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Od 2010 r. jako ekspert z zakresu ubezpieczeń gospodarczych współpracuje z Rzecznikiem Praw Ubezpieczonych.