Dr Ewa Bacia

analityk

Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych oraz Instytutu Polityki Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Tytuł doktora nauk polityczno-społecznych uzyskała na Freie Universität w Berlinie, przedstawiając badania dotyczące wpływu kapitału społecznego na postrzeganie demokracji na Podlasiu i w Brandenburgii. Jej praca doktorska zdobyła w 2009 r. wyróżnienie w konkursie o Naukową Nagrodę Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech.

Zdobyła doświadczenie badawcze  w licznych projektach naukowo-badawczych, np. na temat sytuacji kobiet na rynku pracy, ekonomii społecznej i kapitału społecznego. Pracowała m.in. w Polskim Towarzystwie Socjologicznym w międzynarodowym projekcie badawczym "Younex – Youth Unemployment & Exclusion in Europe", w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz w Instytucie Socjologii UW. Ma doświadczenie w prowadzeniu badań ewaluacyjnych.