cookiesKalendarz wydarzeń

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Dobra praktyka z zakresu walidacji efektów uczenia się we Francji

Walidacja – nowe możliwości zdobywania kwalifikacji

Prezentowana dobra praktyka została opracowana jako wkład do bazy on-line dobrych praktyk w zakresie walidacji i zapewniania jakości procesu nadawania kwalifikacji.

Dobra praktyka przedstawia proces walidacji efektów uczenia się, który prowadzi do uzyskania tytułu zawodowego fryzjera (Brevet professionnel) na poziomie 4 Francuskiej i Europejskiej Ramy Kwalifikacji.

Czytaj więcej...

Dobra praktyka w zakresie zapewniania jakości walidacji w Wielkiej Brytanii

Walidacja – nowe możliwości zdobywania kwalifikacjiPrezentowana dobra praktyka została opracowana jako wkład do bazy on-line dobrych praktyk w zakresie walidacji i zapewniania jakości procesu nadawania kwalifikacji.
Dobra praktyka dotyczy zapewniania jakości MRCP(UK), czyli obowiązkowego egzaminu na ścieżce kariery lekarskiej w Wielkiej Brytanii, organizowanego przez trzy college’e lekarskie w Londynie, Edynburgu i Glasgow (Royal Colleges of Physicians, RCP). MRCP(UK) jest nie tylko egzaminem o światowej renomie, lecz także dobrym przykładem rzetelnego i  trafnego narzędzia pomiarowego, którego historia pokazuje, jak zmiany społeczne i rozwój wiedzy wpływają na proces walidacji i nadawania kwalifikacji.

Czytaj więcej...

Dobra praktyka z zakresu walidacji efektów uczenia się w Szkocji

Walidacja – nowe możliwości zdobywania kwalifikacjiPrezentowana dobra praktyka została opracowana jako wkład do bazy on-line dobrych praktyk w zakresie walidacji i zapewniania jakości procesu nadawania kwalifikacji.
Dobra praktyka opisuje proces walidacji prowadzony w ICERMS – szkockim ośrodku szkolenia zawodowego w sektorze gospodarowania odpadami. Przedstawiony w niej proces umożliwia zdobycie kwalifikacji Zarządzanie działaniami związanymi z gospodarowaniem odpadami: transport – odpady niebezpieczne (poziom 7 Szkockiej Ramy Kwalifikacji i 5 Europejskiej Ramy Kwalifikacji). Walidacja uwzględnia cztery etapy, w tym identyfikowanie i dokumentowanie efektów uczenia się, weryfikację i certyfikowanie. W trakcie procesu kandydat ma możliwość etapowego zdobywania zestawów efektów uczenia się składających się na kwalifikację.

Czytaj więcej...


 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR