cookiesKalendarz wydarzeń

lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Pomysł na karierę

Pomysł na karierę7 grudnia 2011, w Siedlcach odbyła się konferencje podsumowująca projekt „Pomysł na karierę”, realizowany w ramach priorytetu VIII, Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1. Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw.

W czasie konferencji zaprezentowano wyniki projektu „Pomysł na karierę” realizowanego przez Centrum Kształcenia w Siedlcach we współpracy z Centrum Kształcenia w Wyszkowie, Oddziałem ZDZ w Radzyminie oraz Ośrodkiem Kształcenia Zawodowego w Garwolinie. Celem projektu było doskonalenie i rozwój kapitału społecznego w województwie mazowieckim poprzez kształcenie i doskonalenie zawodowe w tym: nabycie, podniesienie lub uzupełnienie, poza czasem i miejscem pracy, kwalifikacji zawodowych osób pracujących, kobiet i mężczyzn, o różnym stopniu wykształcenia zawodowego i kwalifikacji, które z własnej inicjatywy zgłosiły taką potrzebę. Rezultatem projektu było ukończenie przez 396 osób szkolenia i otrzymanie zaświadczenia o ukończeniu kursu (wg. wzoru MEN) oraz certyfikatów uczestnictwa w projekcie, następnie zrealizowano 33 kursy oraz 33 warsztaty z zakresu autoprezentacji oraz zakupiono i dystrybuowano materiały promocyjne.

Następne na tej samej konferencji zaprezentowano kolejny projekt realizowany przez CDZ pod tytułem: „Kształcenie na miarę potrzeb” Działanie 9.2 – realizowany we współpracy z siedleckim Cechem Rzemiosł Różnych - wsparcie dla uczniów szkół prowadzonych przez Centrum. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w systemie praktyk zawodowych, - korzystając z pakietu zajęć wyrównawczych, kursów z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, nauki języków obcych (egzamin TELC) i technologii informatycznych (grafika  prezentacyjna i e-usługi w sieci Internet), oraz warsztatów doskonalących umiejętności interpersonalne.
Potem omówiono też potrzeby w zakresie kształcenia ustawiczne z perspektywy pracodawców przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Przedstawiony katalog potrzeb został opracowany na podstawie badania w ramach priorytetu VI pt. „Kompleksowa i prognostyczna informacja o warszawskim rynku pracy” zrealizowanego przez Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy przy ul. Ciołka w 2008 roku.

- Zobacz omawiany raport


W prezentacji zasygnalizowano zarówno oczekiwania pracodawców, jak i szeroka gamę kompetencji społecznych, którymi powinni się wykazać kandydaci do pracy. Przykładowo pracodawcy oczekują od pracownika zaangażowania w 60%, pracowitości i sumienności - 60%, odpowiedzialności - 55%, komunikatywności - 55%, odporności na stres - 55%, umiejętności pracy w zespole - 48% oraz otwartości - 46%.

Wiadomości

Udane zakończenie projektu ConstructyVET

Udane zakończenie projektu ConstructyVET

Za nami konferencja podsumowująca międzynarodowy projekt ConctructyVET.

Więcej...
Od teorii do praktyki Sektorowych Ram Kwalifikacji

Od teorii do praktyki Sektorowych Ram Kwalifikacji

Od sportu, poprzez telekomunikację i IT, aż po przemysł wydobywczy

Więcej...
Kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do ZSK!

Kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do ZSK!

Dobra wiadomość dla branży turystycznej - „Pilotowanie imprez turystycznych” to kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Więcej...
O kwalifikacjach w budownictwie w międzynarodowym gronie

O kwalifikacjach w budownictwie w międzynarodowym gronie

Jak dopasować ścieżki kształcenia kadry kierowniczej sektora budowlanego do dynamiki rozwoju branży?

Więcej...
Porozmawiajmy o sektorowym podejściu do kwalifikacji!

Porozmawiajmy o sektorowym podejściu do kwalifikacji!

Okazją do merytorycznej dyskusji będzie konferencja organizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych, która odbędzie się 20-21 czerwca w Warszawie.

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Portal kwalifikacje.gov.pl - to tam znajdziesz wszelkie informacje na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Bez względu na to czy jesteś pracownikiem, pracodawcą, uczniem, trenerem, a może jesteś zainteresowany opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Co to w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacjiCykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Przedstawiamy cykl 10 audycji poświęconych Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.

Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, dzięki obejrzeniu materiałów TV będzie mógł dowiedzieć się, jak system kwalifikacji będzie działał i w jaki sposób ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR