cookiesKalendarz wydarzeń

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Pomysł na karierę

Pomysł na karierę7 grudnia 2011, w Siedlcach odbyła się konferencje podsumowująca projekt „Pomysł na karierę”, realizowany w ramach priorytetu VIII, Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1. Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw.

W czasie konferencji zaprezentowano wyniki projektu „Pomysł na karierę” realizowanego przez Centrum Kształcenia w Siedlcach we współpracy z Centrum Kształcenia w Wyszkowie, Oddziałem ZDZ w Radzyminie oraz Ośrodkiem Kształcenia Zawodowego w Garwolinie. Celem projektu było doskonalenie i rozwój kapitału społecznego w województwie mazowieckim poprzez kształcenie i doskonalenie zawodowe w tym: nabycie, podniesienie lub uzupełnienie, poza czasem i miejscem pracy, kwalifikacji zawodowych osób pracujących, kobiet i mężczyzn, o różnym stopniu wykształcenia zawodowego i kwalifikacji, które z własnej inicjatywy zgłosiły taką potrzebę. Rezultatem projektu było ukończenie przez 396 osób szkolenia i otrzymanie zaświadczenia o ukończeniu kursu (wg. wzoru MEN) oraz certyfikatów uczestnictwa w projekcie, następnie zrealizowano 33 kursy oraz 33 warsztaty z zakresu autoprezentacji oraz zakupiono i dystrybuowano materiały promocyjne.

Następne na tej samej konferencji zaprezentowano kolejny projekt realizowany przez CDZ pod tytułem: „Kształcenie na miarę potrzeb” Działanie 9.2 – realizowany we współpracy z siedleckim Cechem Rzemiosł Różnych - wsparcie dla uczniów szkół prowadzonych przez Centrum. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w systemie praktyk zawodowych, - korzystając z pakietu zajęć wyrównawczych, kursów z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, nauki języków obcych (egzamin TELC) i technologii informatycznych (grafika  prezentacyjna i e-usługi w sieci Internet), oraz warsztatów doskonalących umiejętności interpersonalne.
Potem omówiono też potrzeby w zakresie kształcenia ustawiczne z perspektywy pracodawców przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Przedstawiony katalog potrzeb został opracowany na podstawie badania w ramach priorytetu VI pt. „Kompleksowa i prognostyczna informacja o warszawskim rynku pracy” zrealizowanego przez Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy przy ul. Ciołka w 2008 roku.

- Zobacz omawiany raport


W prezentacji zasygnalizowano zarówno oczekiwania pracodawców, jak i szeroka gamę kompetencji społecznych, którymi powinni się wykazać kandydaci do pracy. Przykładowo pracodawcy oczekują od pracownika zaangażowania w 60%, pracowitości i sumienności - 60%, odpowiedzialności - 55%, komunikatywności - 55%, odporności na stres - 55%, umiejętności pracy w zespole - 48% oraz otwartości - 46%.


Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Na portalu kwalifikacje.gov.pl  znajdziesz wszystkie oficjalne i najważniejsze informacje na temat  Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. To strona dla każdego: pracownika, pracodawcy, ucznia, trenera czy osób zainteresowanych opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Czym  w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacji.Cykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, ten cykl audycji  będzie dla niego bardzo pomocny. Dowie się, w jaki sposób ZSK będzie działał i jak ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR