cookiesKalendarz wydarzeń

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Określenie potencjalnej roli interesariuszy w odniesieniu do zakresu i form udziału we współtworzeniu i funkcjonowaniu KSK.

Celem badania było opracowanie rekomendacji dotyczących możliwych form i zakresu udziału interesariuszy w tworzeniu oraz funkcjonowaniu systemu kwalifikacji. Badanie zakończone w lipcu 2012 roku.

Czytaj więcej...

Ocena procesu zarządzania zasobami ludzkimi (ZZL) w oparciu o kompetencje w kontekście uczenia się przez całe życie.

Badanie zakończono w styczniu 2012 roku.

Czytaj więcej...

Badanie stosowanych procedur potwierdzania efektów uczenia się osiągniętych na drodze edukacji pozaformalnej i uczenia się nieformalnego.

Badanie zakończono w grudniu 2011 roku. Ekspertyza uzupełniająca zakończona w październiku 2012 roku.

Czytaj więcej...

Szkoły wyższe jako „Integratory” uczenia się przez całe życie.

Instytut Badań Edukacyjnych w ramach projektu "Opracowanie założeń merytorycznych i instytucjonalnych wdrażania Krajowych Ram Kwalifikacji oraz Krajowego Rejestru Kwalifikacji dla uczenia się przez całe życie" pracuje nad  koncepcją działania szkół wyższych jako „integratorów” uczenia się przez całe życie, przy wykorzystaniu krajowych ram kwalifikacji. W projekcie biorą udział różne typy szkół wyższych: uniwersytety, politechniki, państwowe wyższe szkoły zawodowe, uniwersytety ekonomiczne i prywatne uczelnie. W efekcie otrzymają dokładne wskazania, obejmujące m.in. założenia jak w ramach obecnego prawa organizować uczenie się przez całe życie oraz rozwiązania organizacyjne, dotyczące tego, jak efektywnie wykorzystywać krajowe ramy kwalifikacji dla wspierania uczenia się przez całe życie. 

- Szkoły wyższe w roli integratora uczenia się przez całe życie


Rola doradztwa edukacyjno - zawodowego.

Dokonano przeglądu wyników badań poświęconych polskiemu poradnictwu edukacyjno-zawodowemu, przeprowadzonych w latach 2006-2012.  Ekspertyza zakończona we wrześniu 2012 roku.

Czytaj więcej...


Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Na portalu kwalifikacje.gov.pl  znajdziesz wszystkie oficjalne i najważniejsze informacje na temat  Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. To strona dla każdego: pracownika, pracodawcy, ucznia, trenera czy osób zainteresowanych opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Czym  w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacji.Cykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, ten cykl audycji  będzie dla niego bardzo pomocny. Dowie się, w jaki sposób ZSK będzie działał i jak ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR