cookiesNewsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Kwalifikacje dla każdego

Tempo zmian na rynku pracy wymusza nowe podejście do uczenia się. Istotne jest to, jakie efekty uczenia się osiągamy przez całe życie, czyli jaką dysponujemy wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Najważniejsze staje się, by się rozwijać, uczyć, zdobywać nowe kwalifikacje.

Każdy, kto dzisiaj marzy o dobrej pracy, musi wziąć pod uwagę to, że stale będzie się uczył czegoś nowego. Zdobywanie umiejętności to nauka w szkole, na kursach i szkoleniach, ale także w pracy, od innych. Uczymy się też sami – z książek, gazet, internetu czy poprzez praktyki. Jak udowodnić pracodawcy swoje kwalifikacje? Jak zaplanować swoją karierę i swój rozwój? Jak skutecznie zmienić pracę?

Czytaj więcej...

Rama kwalifikacji – przepustka do zatrudnienia

Dziś ukończenie kursu, szkolenia czy zdobycie jakiejś umiejętności drogą e-learningu, które nie jest potwierdzone dyplomem, niewiele poprawia naszą sytuację na rynku pracy. Zmieni to wdrożenie Polskiej Ramy Kwalifikacji, która umożliwi ocenę i potwierdzanie kompetencji zdobytych poza formalnym system kształcenia, np. na kursie, czy w domu. To szansa dla wielu kobiet, które wychowanie dzieci lub wiek wyrzuciło z rynku pracy. Ważne bowiem będzie nie to, jak długo się uczymy, ale co wiemy i jak potrafimy tę wiedzę wykorzystać.

Czytaj więcej...

Kwalifikacje dla biznesu

noznesDziś nie zawsze wiadomo, jakie kompetencje kryją się za dyplomem czy certyfikatem, dlatego pracodawcy trudno ocenić, czy kandydat na pracownika będzie dobrym nabytkiem dla firmy. Polska Rama Kwalifikacji pozwoli na uporządkowanie efektów naszego  uczenia się, co ułatwi jednym  szukanie pracy, a drugim znalezienie osób, które umożliwią rozwój firmy oraz wzmocnią jej konkurencyjność na otwartym rynku europejskim. Nowy system kwalifikacji ułatwi także potwierdzanie kompetencji zdobytych poza szkołą.

Czytaj więcej...

Zapewnianie jakości kwalifikacji

Czy dziś w Polsce zapewnia się jakość kwalifikacji uzyskanych poza formalnym systemem edukacji? Czy wysoką jakością mogą wylegitymować się instytucje potwierdzające nasze kompetencje? W jaki sposób instytucje szkoleniowe, kształcące oraz potwierdzające kompetencje budują zaufanie do swoich usług?

Czytaj więcej...

Mobilność daje pracę

Czy programy Unii Europejskiej wspierające mobilność istotnie ułatwiają karierę zawodową i wykorzystanie własnych umiejętności? Co przeszkadza w swobodnym poruszaniu się po europejskich rynkach pracy?   

Czytaj więcej...

Wiadomości

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

Zintegrowany System Kwalifikacji to kwalifikacje dla każdego. Tymi słowami dyrektor IBE, Piotr Stankiewicz otworzył naszą ogólnopolską konferencję.

Więcej...
Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Jakie są korzyści z uczenia się przez całe życie i zdobywania nowych kwalifikacji?

Więcej...
Polska Rama Kwalifikacji

Polska Rama Kwalifikacji

Publikacja przedstawia Polska Ramę Kwalifikacji (PRK) – jedno z ważniejszych narzędzi zintegrowanego systemu kwalifikacji, opracowane w wyniku kilkuletnich…

Więcej...
Debata z Radą Interesariuszy

Debata z Radą Interesariuszy

28 marca 2017 r. odbyło się czwarte już spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla interesariuszy ZSK. W gronie przedstawicieli m.in. organizacji…

Więcej...
Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Nasze seminaria skierowane są do podmiotów, które mogą być zainteresowane nadawaniem kwalifikacji włączonych do ZSK, prowadzeniem walidacji efektów…

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

„Kwalifikacje na czasie” – nowy kurs online

Prowadzisz kursy lub szkolenia? Doradzasz innym w wyborze ścieżki kariery? Chcesz zatrudniać pracowników bez zbędnych kosztów związanych z rekrutacją? Wiesz, jak przygotować się do wejścia na rynek pracy? Jesteś ciekawy, jakie są inne sposoby prezentacji niż CV czy list motywacyjny? Teraz możesz dowiedzieć się tego wszystkiego bez wychodzenia z domu. Ucz się, gdziekolwiek jesteś, o dowolnej porze i w swoim tempie dzięki nowemu kursowi online.„Kwalifikacje dla każdego”


Przedstawiamy cykl 10 audycji poświęconych Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.
Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, dzięki obejrzeniu materiałów TV będzie mógł dowiedzieć się, jak system kwalifikacji będzie działał i w jaki sposób ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom.


Animacja o ramie kwalifikacji


Co to jest Polska Rama Kwalifikacji i jakie korzyści przyniesie każdemu z nas - w prosty, przejrzysty sposób pokazuje najnowsza animacja opracowana przez projekt KRK realizowany w Instytucie Badań Edukacyjnych. Animacji szukaj też > tutaj.

 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE