cookiesKalendarz wydarzeń

sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Kwalifikacje dla każdego

Tempo zmian na rynku pracy wymusza nowe podejście do uczenia się. Istotne jest to, jakie efekty uczenia się osiągamy przez całe życie, czyli jaką dysponujemy wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Najważniejsze staje się, by się rozwijać, uczyć, zdobywać nowe kwalifikacje.

Każdy, kto dzisiaj marzy o dobrej pracy, musi wziąć pod uwagę to, że stale będzie się uczył czegoś nowego. Zdobywanie umiejętności to nauka w szkole, na kursach i szkoleniach, ale także w pracy, od innych. Uczymy się też sami – z książek, gazet, internetu czy poprzez praktyki. Jak udowodnić pracodawcy swoje kwalifikacje? Jak zaplanować swoją karierę i swój rozwój? Jak skutecznie zmienić pracę?

Czytaj więcej...

Rama kwalifikacji – przepustka do zatrudnienia

Dziś ukończenie kursu, szkolenia czy zdobycie jakiejś umiejętności drogą e-learningu, które nie jest potwierdzone dyplomem, niewiele poprawia naszą sytuację na rynku pracy. Zmieni to wdrożenie Polskiej Ramy Kwalifikacji, która umożliwi ocenę i potwierdzanie kompetencji zdobytych poza formalnym system kształcenia, np. na kursie, czy w domu. To szansa dla wielu kobiet, które wychowanie dzieci lub wiek wyrzuciło z rynku pracy. Ważne bowiem będzie nie to, jak długo się uczymy, ale co wiemy i jak potrafimy tę wiedzę wykorzystać.

Czytaj więcej...

Kwalifikacje dla biznesu

noznesDziś nie zawsze wiadomo, jakie kompetencje kryją się za dyplomem czy certyfikatem, dlatego pracodawcy trudno ocenić, czy kandydat na pracownika będzie dobrym nabytkiem dla firmy. Polska Rama Kwalifikacji pozwoli na uporządkowanie efektów naszego  uczenia się, co ułatwi jednym  szukanie pracy, a drugim znalezienie osób, które umożliwią rozwój firmy oraz wzmocnią jej konkurencyjność na otwartym rynku europejskim. Nowy system kwalifikacji ułatwi także potwierdzanie kompetencji zdobytych poza szkołą.

Czytaj więcej...

Zapewnianie jakości kwalifikacji

Czy dziś w Polsce zapewnia się jakość kwalifikacji uzyskanych poza formalnym systemem edukacji? Czy wysoką jakością mogą wylegitymować się instytucje potwierdzające nasze kompetencje? W jaki sposób instytucje szkoleniowe, kształcące oraz potwierdzające kompetencje budują zaufanie do swoich usług?

Czytaj więcej...

Mobilność daje pracę

Czy programy Unii Europejskiej wspierające mobilność istotnie ułatwiają karierę zawodową i wykorzystanie własnych umiejętności? Co przeszkadza w swobodnym poruszaniu się po europejskich rynkach pracy?   

Czytaj więcej...

Wiadomości

Udane zakończenie projektu ConstructyVET

Udane zakończenie projektu ConstructyVET

Za nami konferencja podsumowująca międzynarodowy projekt ConctructyVET.

Więcej...
Od teorii do praktyki Sektorowych Ram Kwalifikacji

Od teorii do praktyki Sektorowych Ram Kwalifikacji

Od sportu, poprzez telekomunikację i IT, aż po przemysł wydobywczy

Więcej...
Kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do ZSK!

Kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do ZSK!

Dobra wiadomość dla branży turystycznej - „Pilotowanie imprez turystycznych” to kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Więcej...
O kwalifikacjach w budownictwie w międzynarodowym gronie

O kwalifikacjach w budownictwie w międzynarodowym gronie

Jak dopasować ścieżki kształcenia kadry kierowniczej sektora budowlanego do dynamiki rozwoju branży?

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Na portalu kwalifikacje.gov.pl  znajdziesz wszystkie oficjalne i najważniejsze informacje na temat  Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. To strona dla każdego: pracownika, pracodawcy, ucznia, trenera czy osób zainteresowanych opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Czym  w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacji.Cykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, ten cykl audycji  będzie dla niego bardzo pomocny. Dowie się, w jaki sposób ZSK będzie działał i jak ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR