Seminaria informacyjne pt. „Walidacja i zapewnianie jakości w ZSK dla kwalifikacji rynkowych”

Nasze seminaria skierowane są do podmiotów, które mogą być zainteresowane nadawaniem kwalifikacji rynkowych włączonych do ZSK, prowadzeniem walidacji efektów uczenia się wymaganych dla kwalifikacji bądź też zewnętrznym zapewnianiem jakości nadawania kwalifikacji, w tym m.in. do reprezentantów (kadry menedżerskiej, nauczycieli, trenerów, asesorów, egzaminatorów, doradców zawodowych lub edukacyjno-zawodowych):
  • szkół, uczelni, firm szkoleniowych,
  • firm doradczych/konsultingowych (w szczególności tych, które działają w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi),
  • izb rzemieślniczych i cechów rzemiosł,
  • centrów kształcenia praktycznego, centrów kształcenia ustawicznego,
  • zakładów doskonalenia zawodowego,
  • instytucji rynku pracy (urzędów pracy, agencji zatrudnienia, biur karier itd.),
  • organizacji pozarządowych zrzeszających przedstawicieli różnych branż/sektorów (stowarzyszeń, fundacji itd.),

a także do wszystkich innych osób zainteresowanych uzyskaniem informacji w tym zakresie (pracodawców, w tym osób reprezentujących działy odpowiedzialne za zarządzanie zasobami ludzkimi, przedstawicieli władz samorządowych itd.).

Uczestnicy seminariów dowiedzą się:

• jakie informacje zawarte w opisie kwalifikacji należy wziąć pod uwagę by zaprojektować proces walidacji efektów uczenia się wymaganych dla kwalifikacji rynkowych,
  • jakie osoby powinny być zaangażowane w realizację poszczególnych etapów walidacji,
  • czym należy się kierować, dobierając metody, które mają być zastosowane na każdym z tych etapów (w tym metody weryfikacji),
  • jak powinien wyglądać schemat walidacji i jakie informacje powinny znaleźć się w scenariuszu walidacji,
  • jakie elementy składają się na wewnętrzny system zapewniania jakości nadawania kwalifikacji,
  • jak prowadzić ewaluację wewnętrzną w instytucji certyfikującej oraz jakie są cele ewaluacji zewnętrznej, za którą odpowiedzialny jest podmiot zewnętrznego zapewniania jakości.

Data Miejsce Termin zgłoszeń Rejestracja
24-25.04.2017 Warszawa 18.04.2017 rejestracja
8-9.05.2017 Zielona Góra 2.05.2017 rejestracja
15-16.05.2017 Szczecin 10.05.2017 rejestracja
22-23.05.2017 Łódź 17.05.2017 rejestracja
29-30.05.2017 Opole 24.05.2017 rejestracja

Kto prowadzi seminaria?

Seminaria prowadzą trenerzy oraz eksperci merytoryczni Instytutu Badań Edukacyjnych, zaangażowani w projektowanie i wdrażanie rozwiązań instytucjonalnych ZSK.

Seminaria będą zawierały elementy: wykładów, warsztatów, ćwiczeń indywidulanych i w grupach.

Z jakimi materiałami warto zapoznać się przed seminarium?

• Ustawa o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, uchwalona przez Sejm RP 22 grudnia 2015 r. i przyjęta przez Senat 24 grudnia 2015 r. Weszła w życie 15 stycznia 2016 r.
  • Słownik Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, zawierający terminy, które – w toku prac nad ramami kwalifikacji w Polsce – wypracowano wspólnie z partnerami społecznymi. To wspólne, jednolite słownictwo umożliwia porozumiewanie się przedstawicieli różnych środowisk w sprawach dotyczących systemu kwalifikacji.

Kwestie organizacyjne:

• udział w seminariach jest bezpłatny,
  • liczba uczestników ograniczona – do 25 osób,
  • osoby zarejestrowane otrzymają maila z potwierdzenie rejestracji i miejscem szkolenia,
  • zwrot kosztów dojazdu na seminarium  odbywa się zgodnie z zasadami określonymi w załączniku „Informacje na temat zwrotu kosztów przejazdu”,
  • osobom dojeżdżającym spoza miejscowości, w której odbywa się seminarium zapewniamy nocleg między 1 a 2 dniem seminarium.

W razie pytań prosimy o kontakt z p. Moniką Parys:

Załączniki:

kwiecień 2017