cookiesKalendarz wydarzeń

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Debata społeczna na temat Polskiej Ramy Kwalifikacji

Informacja prasowa z 14 czerwca 2011 roku. Dlaczego warto rozmawiać o zmianach, które nas czekają.

Czytelne kwalifikacje, to większe szanse na rynku pracy

Od 16 lutego 2011 r. trwa debata społeczna wokół modelu Polskiej Ramy Kwalifikacji zorganizowana w ramach projektu Kwalifikacje po europejsku. PRK powstaje dzięki wspólnemu zaangażowaniu naukowców, pracodawców, pracowników i nauczycieli.

Co zmieni Polska Rama Kwalifikacji

Polska Rama Kwalifikacji wprowadzi nowy sposób opisywania i potwierdzania kwalifikacji, które zdobywamy na różnych poziomach wykształcenia i uczenia się, wykorzystując wiele ścieżek przyswajania wiedzy, także tych nieformalnych i pozaformalnych. Zmiany te obejmą wszystkich, którzy wydają dyplomy potwierdzające kwalifikacje bądź je uzyskują, oceniają czyjeś kompetencje czy też zamawiają szkolenia, szkolą się i uczą, szukają określonej kategorii pracowników lub planują swój rozwój zawodowy.

Dlaczego zorganizowano debatę społeczną?

Polska Rama Kwalifikacji powinna być narzędziem przyjaznym i ułatwiającym wszechstronny rozwój osobisty i zawodowy, spełniającym oczekiwania pracodawców i wspierającym uczenie się przez całe życie.  Rozwój krajowego systemu kwalifikacji będzie wymagał współpracy, a także zaangażowania i pewnej formy nadzoru ze strony partnerów społecznych. Po to więc, by model PRK nie był wyłącznie efektem prac eksperckich, aby od razu został skonfrontowany z oczekiwaniami praktyków, zespół realizujący projekt w Instytucie Badań Edukacyjnych zaprosił uczestników systemu kwalifikacji do debaty społecznej.  Debata umożliwiła aktywny udział partnerów społecznych i pozwoliła im wpływać na kształt Polskiej Ramy Kwalifikacji.


Chcesz poznać całość tego materiału?


Ściągnij PDF-a lub plik tekstowy.
 

Wiadomości

Kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do ZSK!

Kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do ZSK!

Dobra wiadomość dla branży turystycznej - „Pilotowanie imprez turystycznych” to kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Więcej...
O kwalifikacjach w budownictwie w międzynarodowym gronie

O kwalifikacjach w budownictwie w międzynarodowym gronie

Jak dopasować ścieżki kształcenia kadry kierowniczej sektora budowlanego do dynamiki rozwoju branży?

Więcej...
Porozmawiajmy o sektorowym podejściu do kwalifikacji!

Porozmawiajmy o sektorowym podejściu do kwalifikacji!

Okazją do merytorycznej dyskusji będzie konferencja organizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych, która odbędzie się 20-21 czerwca w Warszawie.

Więcej...
Międzynarodowa konferencja podsumowująca projekt NQF-in

Międzynarodowa konferencja podsumowująca projekt NQF-in

Konferencja będzie doskonałą okazją, by przyjrzeć się systemom kwalifikacji w kilkunastu państwach europejskich, m.in. Chorwacji, Czechach, Irlandii, Francji,…

Więcej...
O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

Zintegrowany System Kwalifikacji to kwalifikacje dla każdego. Tymi słowami dyrektor IBE, Piotr Stankiewicz otworzył naszą ogólnopolską konferencję.

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Portal kwalifikacje.gov.pl - to tam znajdziesz wszelkie informacje na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Bez względu na to czy jesteś pracownikiem, pracodawcą, uczniem, trenerem, a może jesteś zainteresowany opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Co to w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacjiCykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Przedstawiamy cykl 10 audycji poświęconych Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.

Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, dzięki obejrzeniu materiałów TV będzie mógł dowiedzieć się, jak system kwalifikacji będzie działał i w jaki sposób ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR