cookiesKalendarz wydarzeń

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nadchodzące wydarzenia

Wt Paź 23 @09:00 - 04:00PM
HR a Zintegrowany System Kwalifikacji

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Debata społeczna na temat Polskiej Ramy Kwalifikacji

Informacja prasowa z 14 czerwca 2011 roku. Dlaczego warto rozmawiać o zmianach, które nas czekają.

Czytelne kwalifikacje, to większe szanse na rynku pracy

Od 16 lutego 2011 r. trwa debata społeczna wokół modelu Polskiej Ramy Kwalifikacji zorganizowana w ramach projektu Kwalifikacje po europejsku. PRK powstaje dzięki wspólnemu zaangażowaniu naukowców, pracodawców, pracowników i nauczycieli.

Co zmieni Polska Rama Kwalifikacji

Polska Rama Kwalifikacji wprowadzi nowy sposób opisywania i potwierdzania kwalifikacji, które zdobywamy na różnych poziomach wykształcenia i uczenia się, wykorzystując wiele ścieżek przyswajania wiedzy, także tych nieformalnych i pozaformalnych. Zmiany te obejmą wszystkich, którzy wydają dyplomy potwierdzające kwalifikacje bądź je uzyskują, oceniają czyjeś kompetencje czy też zamawiają szkolenia, szkolą się i uczą, szukają określonej kategorii pracowników lub planują swój rozwój zawodowy.

Dlaczego zorganizowano debatę społeczną?

Polska Rama Kwalifikacji powinna być narzędziem przyjaznym i ułatwiającym wszechstronny rozwój osobisty i zawodowy, spełniającym oczekiwania pracodawców i wspierającym uczenie się przez całe życie.  Rozwój krajowego systemu kwalifikacji będzie wymagał współpracy, a także zaangażowania i pewnej formy nadzoru ze strony partnerów społecznych. Po to więc, by model PRK nie był wyłącznie efektem prac eksperckich, aby od razu został skonfrontowany z oczekiwaniami praktyków, zespół realizujący projekt w Instytucie Badań Edukacyjnych zaprosił uczestników systemu kwalifikacji do debaty społecznej.  Debata umożliwiła aktywny udział partnerów społecznych i pozwoliła im wpływać na kształt Polskiej Ramy Kwalifikacji.


Chcesz poznać całość tego materiału?


Ściągnij PDF-a lub plik tekstowy.
 

Wiadomości

Zapraszamy na 9. Forum Rozwoju Mazowsza

Zapraszamy na 9. Forum Rozwoju Mazowsza

Już po raz dziewiąty Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych organizuje Forum Rozwoju Mazowsza. To najważniejsze w województwie mazowieckim…

Więcej...
Konferencja - Walidacja w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji - od założeń do praktyk

Konferencja - Walidacja w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji - od założeń do praktyk

Wydarzenie jest skierowane do instytucji certyfikujących funkcjonujących w ramach wdrażanego w Polsce Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) i podmiotów…

Więcej...
Rozwój kwalifikacji w branży motoryzacyjnej

Rozwój kwalifikacji w branży motoryzacyjnej

Rozwój innowacyjnych kwalifikacji w branży motoryzacji dzięki Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji był tematem seminarium, w którym wzięło udział niemal…

Więcej...
Dwie nowe kwalifikacje w ZSK

Dwie nowe kwalifikacje w ZSK

„Kosmetyczka – dyplom mistrzowski” i „Kosmetyczka – świadectwo czeladnicze” to nowe kwalifikacje rynkowe włączone do ZSK.

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Na portalu kwalifikacje.gov.pl  znajdziesz wszystkie oficjalne i najważniejsze informacje na temat  Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. To strona dla każdego: pracownika, pracodawcy, ucznia, trenera czy osób zainteresowanych opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Czym  w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacji.Cykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, ten cykl audycji  będzie dla niego bardzo pomocny. Dowie się, w jaki sposób ZSK będzie działał i jak ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR