cookiesKalendarz wydarzeń

sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Kwalifikacje po europejsku - podstawy

Już niedługo ważne będzie to, co wiemy i jak potrafimy tę wiedzę wykorzystać, a nie jak długo się uczymy. Polska Rama Kwalifikacji pozwoli uporządkować i opisać efekty uczenia się w sposób, który będzie przejrzysty oraz zrozumiały dla potencjalnego pracodawcy. Będzie wiedział, co naprawdę każdy z nas umie, a nam łatwiej będzie znaleźć dobrą i satysfakcjonującą pracę w Polsce oraz w Europie.

 
Stanie się to możliwe, ponieważ Polska Rama Kwalifikacji w zasadniczy sposób zmieni polską edukację, rynek pracy, gospodarkę. Zmiany będą dotyczyć nie tylko osób, które dziś się uczą, ale i już obecnych na rynku pracy. Prace nad Polską Ramą Kwalifikacji to część procesu, który obejmuje całą Unię Europejską.

Projekt Polskiej Ramy Kwalifikacji przygotowuje Instytut Badań Edukacyjnych. Obecnie trwa debata społeczna z udziałem związkowców, pracodawców, przedstawicieli różnych branż, nauczycieli, wykładowców, uczniów i studentów, agencji zatrudnienia, instytucji szkoleniowych, która ma się zakończyć późną wiosną 2012 roku. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy debaty rozmawiają na temat projektu Polskiej Ramy Kwalifikacji, kształtu przyszłego krajowego systemu kwalifikacji, w tym relacji między kwalifikacjami, a także mechanizmów ich rejestrowania i zapewniania jakości.

Chcesz poznać całość tego materiału?


Ściągnij PDF-a lub plik tekstowy .
 

Możesz też zobaczyć prezentację:


Dodatkowe informacje

Wywiad z liderem zespołu KRK, dr Agnieszką Chłoń-Domińczak:Wiadomości

Udane zakończenie projektu ConstructyVET

Udane zakończenie projektu ConstructyVET

Za nami konferencja podsumowująca międzynarodowy projekt ConctructyVET.

Więcej...
Od teorii do praktyki Sektorowych Ram Kwalifikacji

Od teorii do praktyki Sektorowych Ram Kwalifikacji

Od sportu, poprzez telekomunikację i IT, aż po przemysł wydobywczy

Więcej...
Kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do ZSK!

Kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do ZSK!

Dobra wiadomość dla branży turystycznej - „Pilotowanie imprez turystycznych” to kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Więcej...
O kwalifikacjach w budownictwie w międzynarodowym gronie

O kwalifikacjach w budownictwie w międzynarodowym gronie

Jak dopasować ścieżki kształcenia kadry kierowniczej sektora budowlanego do dynamiki rozwoju branży?

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Na portalu kwalifikacje.gov.pl  znajdziesz wszystkie oficjalne i najważniejsze informacje na temat  Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. To strona dla każdego: pracownika, pracodawcy, ucznia, trenera czy osób zainteresowanych opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Czym  w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacji.Cykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, ten cykl audycji  będzie dla niego bardzo pomocny. Dowie się, w jaki sposób ZSK będzie działał i jak ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR