cookiesKalendarz wydarzeń

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Nadchodzące wydarzenia

Pt Kwi 27 @09:00 - 03:00PM
Seminarium powiatowe w Toruniu

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Kwalifikacje po europejsku - podstawy

Już niedługo ważne będzie to, co wiemy i jak potrafimy tę wiedzę wykorzystać, a nie jak długo się uczymy. Polska Rama Kwalifikacji pozwoli uporządkować i opisać efekty uczenia się w sposób, który będzie przejrzysty oraz zrozumiały dla potencjalnego pracodawcy. Będzie wiedział, co naprawdę każdy z nas umie, a nam łatwiej będzie znaleźć dobrą i satysfakcjonującą pracę w Polsce oraz w Europie.

 
Stanie się to możliwe, ponieważ Polska Rama Kwalifikacji w zasadniczy sposób zmieni polską edukację, rynek pracy, gospodarkę. Zmiany będą dotyczyć nie tylko osób, które dziś się uczą, ale i już obecnych na rynku pracy. Prace nad Polską Ramą Kwalifikacji to część procesu, który obejmuje całą Unię Europejską.

Projekt Polskiej Ramy Kwalifikacji przygotowuje Instytut Badań Edukacyjnych. Obecnie trwa debata społeczna z udziałem związkowców, pracodawców, przedstawicieli różnych branż, nauczycieli, wykładowców, uczniów i studentów, agencji zatrudnienia, instytucji szkoleniowych, która ma się zakończyć późną wiosną 2012 roku. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy debaty rozmawiają na temat projektu Polskiej Ramy Kwalifikacji, kształtu przyszłego krajowego systemu kwalifikacji, w tym relacji między kwalifikacjami, a także mechanizmów ich rejestrowania i zapewniania jakości.

Chcesz poznać całość tego materiału?


Ściągnij PDF-a lub plik tekstowy .
 

Możesz też zobaczyć prezentację:


Dodatkowe informacje

Wywiad z liderem zespołu KRK, dr Agnieszką Chłoń-Domińczak:Wiadomości

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

Zintegrowany System Kwalifikacji to kwalifikacje dla każdego. Tymi słowami dyrektor IBE, Piotr Stankiewicz otworzył naszą ogólnopolską konferencję.

Więcej...
Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Jakie są korzyści z uczenia się przez całe życie i zdobywania nowych kwalifikacji?

Więcej...
Polska Rama Kwalifikacji

Polska Rama Kwalifikacji

Publikacja przedstawia Polska Ramę Kwalifikacji (PRK) – jedno z ważniejszych narzędzi zintegrowanego systemu kwalifikacji, opracowane w wyniku kilkuletnich…

Więcej...
Debata z Radą Interesariuszy

Debata z Radą Interesariuszy

28 marca 2017 r. odbyło się czwarte już spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla interesariuszy ZSK. W gronie przedstawicieli m.in. organizacji…

Więcej...
Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Nasze seminaria skierowane są do podmiotów, które mogą być zainteresowane nadawaniem kwalifikacji włączonych do ZSK, prowadzeniem walidacji efektów…

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Portal kwalifikacje.gov.pl - to tam znajdziesz wszelkie informacje na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Bez względu na to czy jesteś pracownikiem, pracodawcą, uczniem, trenerem, a może jesteś zainteresowany opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Co to w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacjiCykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Przedstawiamy cykl 10 audycji poświęconych Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.

Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, dzięki obejrzeniu materiałów TV będzie mógł dowiedzieć się, jak system kwalifikacji będzie działał i w jaki sposób ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE