cookiesKalendarz wydarzeń

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Ramy kwalifikacji w sporcie i turystyce

Ramy kwalifikacji w sporcie i turystyce12-13 grudnia 2011 r. w Toruniu odbyło się spotkanie zatytułowane „Europejskie Ramy Kwalifikacji w obszarze sportu i turystyki”.  Konferencja zyskała wsparcie Komisji Europejskiej, Dyrekcji ds. Edukacji i Sportu oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Była to szczególnie ważna inicjatywa również z uwagi na brak przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki w Komitecie Sterującym, który nadzoruje tworzenie Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Celem uczestnictwa przedstawicieli IBE, obok propagowania idei Polskiej Ramy Kwalifikacji, było zebranie informacji na temat sektorowych ram kwalifikacji w dziedzinie sportu i turystyki; nawiązanie współpracy z instytucjami unijnymi związanymi z tworzeniem ram kwalifikacji w sporcie i turystyce oraz z instytucjami i organizacjami krajowymi zainteresowanymi tworzeniem sektorowych ram kwalifikacji w obszarze sportu i turystyki.

Zebrane informacje mają znaczenie m. in. ze względu na konieczność wyłonienia zespołu ekspertów posiadających profesjonalną wiedzę dotyczącą poszczególnych sektorów gospodarki, którzy w przyszłości wspomogą IBE w procesie przypisywania kwalifikacji do poziomów w Polskiej Ramie Kwalifikacji.

W obszarze sportu i turystyki kwalifikacje można zdobywać zarówno w edukacji formalnej oraz pozaformalnej – silna pozycja sektora pozaformalnego, zarówno w skali kraju, jak i na arenie międzynarodowej, dostarcza dowodów na równość ścieżek dochodzenia do kwalifikacji i może stanowić źródło dobrej praktyki w zakresie opisu kwalifikacji do wykorzystania w bazie danych dobrych praktyk projektu KRK.

Doświadczenia innych krajów i organizacji międzynarodowych w dziedzinie tworzenia sektorowych ram kwalifikacji dostarczają wiedzy, która wspomoże projekt tworzenia PRK w odniesieniu do poszczególnych sektorów, ułatwiając rozwijanie sektorowych ram kwalifikacji.

Zobacz prezentacje z konferencji:

- Bart Ooijen z Komisji Europejskiej: „Sport and EQF. A perspective from the European Commission”
- dr Anna Szumilewicz, AWF Gdańsk: „Europejskie Ramy Kwalifikacji dla fitnessu (rekreacji ruchowej)”.

Wiadomości

Kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do ZSK!

Kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do ZSK!

Dobra wiadomość dla branży turystycznej - „Pilotowanie imprez turystycznych” to kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Więcej...
O kwalifikacjach w budownictwie w międzynarodowym gronie

O kwalifikacjach w budownictwie w międzynarodowym gronie

Jak dopasować ścieżki kształcenia kadry kierowniczej sektora budowlanego do dynamiki rozwoju branży?

Więcej...
Porozmawiajmy o sektorowym podejściu do kwalifikacji!

Porozmawiajmy o sektorowym podejściu do kwalifikacji!

Okazją do merytorycznej dyskusji będzie konferencja organizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych, która odbędzie się 20-21 czerwca w Warszawie.

Więcej...
Międzynarodowa konferencja podsumowująca projekt NQF-in

Międzynarodowa konferencja podsumowująca projekt NQF-in

Konferencja będzie doskonałą okazją, by przyjrzeć się systemom kwalifikacji w kilkunastu państwach europejskich, m.in. Chorwacji, Czechach, Irlandii, Francji,…

Więcej...
O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

Zintegrowany System Kwalifikacji to kwalifikacje dla każdego. Tymi słowami dyrektor IBE, Piotr Stankiewicz otworzył naszą ogólnopolską konferencję.

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Portal kwalifikacje.gov.pl - to tam znajdziesz wszelkie informacje na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Bez względu na to czy jesteś pracownikiem, pracodawcą, uczniem, trenerem, a może jesteś zainteresowany opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Co to w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacjiCykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Przedstawiamy cykl 10 audycji poświęconych Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.

Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, dzięki obejrzeniu materiałów TV będzie mógł dowiedzieć się, jak system kwalifikacji będzie działał i w jaki sposób ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR