cookiesNewsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Ramy kwalifikacji w sporcie i turystyce

Ramy kwalifikacji w sporcie i turystyce12-13 grudnia 2011 r. w Toruniu odbyło się spotkanie zatytułowane „Europejskie Ramy Kwalifikacji w obszarze sportu i turystyki”.  Konferencja zyskała wsparcie Komisji Europejskiej, Dyrekcji ds. Edukacji i Sportu oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Była to szczególnie ważna inicjatywa również z uwagi na brak przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki w Komitecie Sterującym, który nadzoruje tworzenie Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Celem uczestnictwa przedstawicieli IBE, obok propagowania idei Polskiej Ramy Kwalifikacji, było zebranie informacji na temat sektorowych ram kwalifikacji w dziedzinie sportu i turystyki; nawiązanie współpracy z instytucjami unijnymi związanymi z tworzeniem ram kwalifikacji w sporcie i turystyce oraz z instytucjami i organizacjami krajowymi zainteresowanymi tworzeniem sektorowych ram kwalifikacji w obszarze sportu i turystyki.

Zebrane informacje mają znaczenie m. in. ze względu na konieczność wyłonienia zespołu ekspertów posiadających profesjonalną wiedzę dotyczącą poszczególnych sektorów gospodarki, którzy w przyszłości wspomogą IBE w procesie przypisywania kwalifikacji do poziomów w Polskiej Ramie Kwalifikacji.

W obszarze sportu i turystyki kwalifikacje można zdobywać zarówno w edukacji formalnej oraz pozaformalnej – silna pozycja sektora pozaformalnego, zarówno w skali kraju, jak i na arenie międzynarodowej, dostarcza dowodów na równość ścieżek dochodzenia do kwalifikacji i może stanowić źródło dobrej praktyki w zakresie opisu kwalifikacji do wykorzystania w bazie danych dobrych praktyk projektu KRK.

Doświadczenia innych krajów i organizacji międzynarodowych w dziedzinie tworzenia sektorowych ram kwalifikacji dostarczają wiedzy, która wspomoże projekt tworzenia PRK w odniesieniu do poszczególnych sektorów, ułatwiając rozwijanie sektorowych ram kwalifikacji.

Zobacz prezentacje z konferencji:

- Bart Ooijen z Komisji Europejskiej: „Sport and EQF. A perspective from the European Commission”
- dr Anna Szumilewicz, AWF Gdańsk: „Europejskie Ramy Kwalifikacji dla fitnessu (rekreacji ruchowej)”.

Wiadomości

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

Zintegrowany System Kwalifikacji to kwalifikacje dla każdego. Tymi słowami dyrektor IBE, Piotr Stankiewicz otworzył naszą ogólnopolską konferencję.

Więcej...
Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Jakie są korzyści z uczenia się przez całe życie i zdobywania nowych kwalifikacji?

Więcej...
Polska Rama Kwalifikacji

Polska Rama Kwalifikacji

Publikacja przedstawia Polska Ramę Kwalifikacji (PRK) – jedno z ważniejszych narzędzi zintegrowanego systemu kwalifikacji, opracowane w wyniku kilkuletnich…

Więcej...
Debata z Radą Interesariuszy

Debata z Radą Interesariuszy

28 marca 2017 r. odbyło się czwarte już spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla interesariuszy ZSK. W gronie przedstawicieli m.in. organizacji…

Więcej...
Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Nasze seminaria skierowane są do podmiotów, które mogą być zainteresowane nadawaniem kwalifikacji włączonych do ZSK, prowadzeniem walidacji efektów…

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

„Kwalifikacje na czasie” – nowy kurs online

Prowadzisz kursy lub szkolenia? Doradzasz innym w wyborze ścieżki kariery? Chcesz zatrudniać pracowników bez zbędnych kosztów związanych z rekrutacją? Wiesz, jak przygotować się do wejścia na rynek pracy? Jesteś ciekawy, jakie są inne sposoby prezentacji niż CV czy list motywacyjny? Teraz możesz dowiedzieć się tego wszystkiego bez wychodzenia z domu. Ucz się, gdziekolwiek jesteś, o dowolnej porze i w swoim tempie dzięki nowemu kursowi online.„Kwalifikacje dla każdego”


Przedstawiamy cykl 10 audycji poświęconych Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.
Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, dzięki obejrzeniu materiałów TV będzie mógł dowiedzieć się, jak system kwalifikacji będzie działał i w jaki sposób ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom.


Animacja o ramie kwalifikacji


Co to jest Polska Rama Kwalifikacji i jakie korzyści przyniesie każdemu z nas - w prosty, przejrzysty sposób pokazuje najnowsza animacja opracowana przez projekt KRK realizowany w Instytucie Badań Edukacyjnych. Animacji szukaj też > tutaj.

 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE