cookiesKalendarz wydarzeń

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nadchodzące wydarzenia

Wt Paź 23 @09:00 - 04:00PM
HR a Zintegrowany System Kwalifikacji

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Ramy kwalifikacji w sporcie i turystyce

Ramy kwalifikacji w sporcie i turystyce12-13 grudnia 2011 r. w Toruniu odbyło się spotkanie zatytułowane „Europejskie Ramy Kwalifikacji w obszarze sportu i turystyki”.  Konferencja zyskała wsparcie Komisji Europejskiej, Dyrekcji ds. Edukacji i Sportu oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Była to szczególnie ważna inicjatywa również z uwagi na brak przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki w Komitecie Sterującym, który nadzoruje tworzenie Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Celem uczestnictwa przedstawicieli IBE, obok propagowania idei Polskiej Ramy Kwalifikacji, było zebranie informacji na temat sektorowych ram kwalifikacji w dziedzinie sportu i turystyki; nawiązanie współpracy z instytucjami unijnymi związanymi z tworzeniem ram kwalifikacji w sporcie i turystyce oraz z instytucjami i organizacjami krajowymi zainteresowanymi tworzeniem sektorowych ram kwalifikacji w obszarze sportu i turystyki.

Zebrane informacje mają znaczenie m. in. ze względu na konieczność wyłonienia zespołu ekspertów posiadających profesjonalną wiedzę dotyczącą poszczególnych sektorów gospodarki, którzy w przyszłości wspomogą IBE w procesie przypisywania kwalifikacji do poziomów w Polskiej Ramie Kwalifikacji.

W obszarze sportu i turystyki kwalifikacje można zdobywać zarówno w edukacji formalnej oraz pozaformalnej – silna pozycja sektora pozaformalnego, zarówno w skali kraju, jak i na arenie międzynarodowej, dostarcza dowodów na równość ścieżek dochodzenia do kwalifikacji i może stanowić źródło dobrej praktyki w zakresie opisu kwalifikacji do wykorzystania w bazie danych dobrych praktyk projektu KRK.

Doświadczenia innych krajów i organizacji międzynarodowych w dziedzinie tworzenia sektorowych ram kwalifikacji dostarczają wiedzy, która wspomoże projekt tworzenia PRK w odniesieniu do poszczególnych sektorów, ułatwiając rozwijanie sektorowych ram kwalifikacji.

Zobacz prezentacje z konferencji:

- Bart Ooijen z Komisji Europejskiej: „Sport and EQF. A perspective from the European Commission”
- dr Anna Szumilewicz, AWF Gdańsk: „Europejskie Ramy Kwalifikacji dla fitnessu (rekreacji ruchowej)”.

Wiadomości

Zapraszamy na 9. Forum Rozwoju Mazowsza

Zapraszamy na 9. Forum Rozwoju Mazowsza

Już po raz dziewiąty Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych organizuje Forum Rozwoju Mazowsza. To najważniejsze w województwie mazowieckim…

Więcej...
Konferencja - Walidacja w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji - od założeń do praktyk

Konferencja - Walidacja w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji - od założeń do praktyk

Wydarzenie jest skierowane do instytucji certyfikujących funkcjonujących w ramach wdrażanego w Polsce Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) i podmiotów…

Więcej...
Rozwój kwalifikacji w branży motoryzacyjnej

Rozwój kwalifikacji w branży motoryzacyjnej

Rozwój innowacyjnych kwalifikacji w branży motoryzacji dzięki Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji był tematem seminarium, w którym wzięło udział niemal…

Więcej...
Dwie nowe kwalifikacje w ZSK

Dwie nowe kwalifikacje w ZSK

„Kosmetyczka – dyplom mistrzowski” i „Kosmetyczka – świadectwo czeladnicze” to nowe kwalifikacje rynkowe włączone do ZSK.

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Na portalu kwalifikacje.gov.pl  znajdziesz wszystkie oficjalne i najważniejsze informacje na temat  Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. To strona dla każdego: pracownika, pracodawcy, ucznia, trenera czy osób zainteresowanych opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Czym  w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacji.Cykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, ten cykl audycji  będzie dla niego bardzo pomocny. Dowie się, w jaki sposób ZSK będzie działał i jak ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR