cookiesKalendarz wydarzeń

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Nadchodzące wydarzenia

Pt Kwi 27 @09:00 - 03:00PM
Seminarium powiatowe w Toruniu

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Ramy kwalifikacji w sporcie i turystyce

Ramy kwalifikacji w sporcie i turystyce12-13 grudnia 2011 r. w Toruniu odbyło się spotkanie zatytułowane „Europejskie Ramy Kwalifikacji w obszarze sportu i turystyki”.  Konferencja zyskała wsparcie Komisji Europejskiej, Dyrekcji ds. Edukacji i Sportu oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Była to szczególnie ważna inicjatywa również z uwagi na brak przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki w Komitecie Sterującym, który nadzoruje tworzenie Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Celem uczestnictwa przedstawicieli IBE, obok propagowania idei Polskiej Ramy Kwalifikacji, było zebranie informacji na temat sektorowych ram kwalifikacji w dziedzinie sportu i turystyki; nawiązanie współpracy z instytucjami unijnymi związanymi z tworzeniem ram kwalifikacji w sporcie i turystyce oraz z instytucjami i organizacjami krajowymi zainteresowanymi tworzeniem sektorowych ram kwalifikacji w obszarze sportu i turystyki.

Zebrane informacje mają znaczenie m. in. ze względu na konieczność wyłonienia zespołu ekspertów posiadających profesjonalną wiedzę dotyczącą poszczególnych sektorów gospodarki, którzy w przyszłości wspomogą IBE w procesie przypisywania kwalifikacji do poziomów w Polskiej Ramie Kwalifikacji.

W obszarze sportu i turystyki kwalifikacje można zdobywać zarówno w edukacji formalnej oraz pozaformalnej – silna pozycja sektora pozaformalnego, zarówno w skali kraju, jak i na arenie międzynarodowej, dostarcza dowodów na równość ścieżek dochodzenia do kwalifikacji i może stanowić źródło dobrej praktyki w zakresie opisu kwalifikacji do wykorzystania w bazie danych dobrych praktyk projektu KRK.

Doświadczenia innych krajów i organizacji międzynarodowych w dziedzinie tworzenia sektorowych ram kwalifikacji dostarczają wiedzy, która wspomoże projekt tworzenia PRK w odniesieniu do poszczególnych sektorów, ułatwiając rozwijanie sektorowych ram kwalifikacji.

Zobacz prezentacje z konferencji:

- Bart Ooijen z Komisji Europejskiej: „Sport and EQF. A perspective from the European Commission”
- dr Anna Szumilewicz, AWF Gdańsk: „Europejskie Ramy Kwalifikacji dla fitnessu (rekreacji ruchowej)”.

Wiadomości

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

Zintegrowany System Kwalifikacji to kwalifikacje dla każdego. Tymi słowami dyrektor IBE, Piotr Stankiewicz otworzył naszą ogólnopolską konferencję.

Więcej...
Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Jakie są korzyści z uczenia się przez całe życie i zdobywania nowych kwalifikacji?

Więcej...
Polska Rama Kwalifikacji

Polska Rama Kwalifikacji

Publikacja przedstawia Polska Ramę Kwalifikacji (PRK) – jedno z ważniejszych narzędzi zintegrowanego systemu kwalifikacji, opracowane w wyniku kilkuletnich…

Więcej...
Debata z Radą Interesariuszy

Debata z Radą Interesariuszy

28 marca 2017 r. odbyło się czwarte już spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla interesariuszy ZSK. W gronie przedstawicieli m.in. organizacji…

Więcej...
Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Nasze seminaria skierowane są do podmiotów, które mogą być zainteresowane nadawaniem kwalifikacji włączonych do ZSK, prowadzeniem walidacji efektów…

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Portal kwalifikacje.gov.pl - to tam znajdziesz wszelkie informacje na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Bez względu na to czy jesteś pracownikiem, pracodawcą, uczniem, trenerem, a może jesteś zainteresowany opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Co to w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacjiCykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Przedstawiamy cykl 10 audycji poświęconych Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.

Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, dzięki obejrzeniu materiałów TV będzie mógł dowiedzieć się, jak system kwalifikacji będzie działał i w jaki sposób ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE