cookiesNewsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Pomysł na karierę

Pomysł na karierę7 grudnia 2011, w Siedlcach odbyła się konferencje podsumowująca projekt „Pomysł na karierę”, realizowany w ramach priorytetu VIII, Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1. Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw.

W czasie konferencji zaprezentowano wyniki projektu „Pomysł na karierę” realizowanego przez Centrum Kształcenia w Siedlcach we współpracy z Centrum Kształcenia w Wyszkowie, Oddziałem ZDZ w Radzyminie oraz Ośrodkiem Kształcenia Zawodowego w Garwolinie. Celem projektu było doskonalenie i rozwój kapitału społecznego w województwie mazowieckim poprzez kształcenie i doskonalenie zawodowe w tym: nabycie, podniesienie lub uzupełnienie, poza czasem i miejscem pracy, kwalifikacji zawodowych osób pracujących, kobiet i mężczyzn, o różnym stopniu wykształcenia zawodowego i kwalifikacji, które z własnej inicjatywy zgłosiły taką potrzebę. Rezultatem projektu było ukończenie przez 396 osób szkolenia i otrzymanie zaświadczenia o ukończeniu kursu (wg. wzoru MEN) oraz certyfikatów uczestnictwa w projekcie, następnie zrealizowano 33 kursy oraz 33 warsztaty z zakresu autoprezentacji oraz zakupiono i dystrybuowano materiały promocyjne.

Następne na tej samej konferencji zaprezentowano kolejny projekt realizowany przez CDZ pod tytułem: „Kształcenie na miarę potrzeb” Działanie 9.2 – realizowany we współpracy z siedleckim Cechem Rzemiosł Różnych - wsparcie dla uczniów szkół prowadzonych przez Centrum. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w systemie praktyk zawodowych, - korzystając z pakietu zajęć wyrównawczych, kursów z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, nauki języków obcych (egzamin TELC) i technologii informatycznych (grafika  prezentacyjna i e-usługi w sieci Internet), oraz warsztatów doskonalących umiejętności interpersonalne.
Potem omówiono też potrzeby w zakresie kształcenia ustawiczne z perspektywy pracodawców przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Przedstawiony katalog potrzeb został opracowany na podstawie badania w ramach priorytetu VI pt. „Kompleksowa i prognostyczna informacja o warszawskim rynku pracy” zrealizowanego przez Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy przy ul. Ciołka w 2008 roku.

- Zobacz omawiany raport


W prezentacji zasygnalizowano zarówno oczekiwania pracodawców, jak i szeroka gamę kompetencji społecznych, którymi powinni się wykazać kandydaci do pracy. Przykładowo pracodawcy oczekują od pracownika zaangażowania w 60%, pracowitości i sumienności - 60%, odpowiedzialności - 55%, komunikatywności - 55%, odporności na stres - 55%, umiejętności pracy w zespole - 48% oraz otwartości - 46%.

Wiadomości

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

Zintegrowany System Kwalifikacji to kwalifikacje dla każdego. Tymi słowami dyrektor IBE, Piotr Stankiewicz otworzył naszą ogólnopolską konferencję.

Więcej...
Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Jakie są korzyści z uczenia się przez całe życie i zdobywania nowych kwalifikacji?

Więcej...
Polska Rama Kwalifikacji

Polska Rama Kwalifikacji

Publikacja przedstawia Polska Ramę Kwalifikacji (PRK) – jedno z ważniejszych narzędzi zintegrowanego systemu kwalifikacji, opracowane w wyniku kilkuletnich…

Więcej...
Debata z Radą Interesariuszy

Debata z Radą Interesariuszy

28 marca 2017 r. odbyło się czwarte już spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla interesariuszy ZSK. W gronie przedstawicieli m.in. organizacji…

Więcej...
Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Nasze seminaria skierowane są do podmiotów, które mogą być zainteresowane nadawaniem kwalifikacji włączonych do ZSK, prowadzeniem walidacji efektów…

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

„Kwalifikacje na czasie” – nowy kurs online

Prowadzisz kursy lub szkolenia? Doradzasz innym w wyborze ścieżki kariery? Chcesz zatrudniać pracowników bez zbędnych kosztów związanych z rekrutacją? Wiesz, jak przygotować się do wejścia na rynek pracy? Jesteś ciekawy, jakie są inne sposoby prezentacji niż CV czy list motywacyjny? Teraz możesz dowiedzieć się tego wszystkiego bez wychodzenia z domu. Ucz się, gdziekolwiek jesteś, o dowolnej porze i w swoim tempie dzięki nowemu kursowi online.„Kwalifikacje dla każdego”


Przedstawiamy cykl 10 audycji poświęconych Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.
Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, dzięki obejrzeniu materiałów TV będzie mógł dowiedzieć się, jak system kwalifikacji będzie działał i w jaki sposób ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom.


Animacja o ramie kwalifikacji


Co to jest Polska Rama Kwalifikacji i jakie korzyści przyniesie każdemu z nas - w prosty, przejrzysty sposób pokazuje najnowsza animacja opracowana przez projekt KRK realizowany w Instytucie Badań Edukacyjnych. Animacji szukaj też > tutaj.

 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE


Wydarzenia

grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31