cookiesKalendarz wydarzeń

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Nadchodzące wydarzenia

Pt Kwi 27 @09:00 - 03:00PM
Seminarium powiatowe w Toruniu

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


W Krakowie o jakości szkoleń

21 maja 2012 roku w Krakowie odbyło się spotkanie poświęcone jakości kształcenia w systemie edukacji pozaformalnej w Polsce. Organizatorem konferencji był Wojewódzki Urząd Pracy, a jej gościem specjalnym Roman Ciepiela – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Uczestnicy oraz zaproszeni goście, w tym także eksperci projektu KRK, próbowali odpowiedzieć m.in. na pytania: jakie są koszty słabej jakości edukacji pozaformalnej, czy polskie przedsiębiorstwa dbają o rozwój kompetencji swoich pracowników, a także jaka jest korzyść z wprowadzenia systemu zapewniania jakości szkoleń.

Dr Hubert Paluch z Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium zwrócił uwagę na kilka głównych problemów związanych z rynkiem szkoleń w Polsce, m.in. na brak rozpoznania potrzeb przed rozpoczęciem procesu szkoleniowego, brak nastawienia na konkretny efekt szkoleniowy czy brak współpracy trenerów z sektorem nauki.

Z kolei ekspert KRK, dr Łukasz Sienkiewicz w prezentacji pt. „Ocena procesu zarządzania zasobami ludzkimi w oparciu o kompetencje w kontekście uczenia się przez całe życie” rozpatrywał kwestię szkoleń z perspektywy pracodawców. W prezentacji zostało podkreślone, że obserwujemy stały wzrost świadomości znaczenia kompetencji pracowników u pracodawców w kontekście konkurencyjności przedsiębiorstw. Pracodawcy nie dysponują jednak wystarczającymi środkami finansowymi na inwestowanie w rozwój kompetencji pracowników.

- Prezentacja dr Łukasza Sienkiewicza

Kwestia jakości szkoleń w Polsce została podjęta w prezentacji eksperta KRK dr Magdaleny Dybaś, która dowodziła, że istnieje wiele barier we wprowadzaniu mechanizmów zapewniania jakości, m.in. brak standardów, uzależnienie jakości szkoleń od wymagań klientów, a także brak zasobów finansowych i organizacyjnych umożliwiających podjęcie systemowych działań w zakresie zapewniania jakości.

Warto się zatem przyjrzeć, jak to robią inni. Konferencja była doskonałą okazją do poznania mechanizmów oceny jakości firm szkoleniowych, które stosuje się zagranicą. Fabio Bettega z Wydziału Bonów Szkoleniowych FOREM zaprezentował waloński system kształcenia dorosłych oparty o bony edukacyjne. Celem wprowadzenia tego systemu było z jednej strony zachęcenie małych i średnich przedsiębiorców do szkolenia pracowników poprzez zachęty finansowe; a z drugiej – zlikwidowanie formalności administracyjnych. Zdaniem przedstawiciela FOREM, zaletą systemu walońskiego jest dostęp przedsiębiorców do informacji o ofercie szkoleniowej, obejmującej ok. 15 000 modułów oraz zagwarantowanie im jakości szkoleń. W jaki sposób? Firmy zajmujące się szkoleniem pracowników muszą mieć znak jakości. Jest on weryfikowany raz na trzy lata przez firmy certyfikujące wskazane przez ministerstwo.

Wiadomości

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

Zintegrowany System Kwalifikacji to kwalifikacje dla każdego. Tymi słowami dyrektor IBE, Piotr Stankiewicz otworzył naszą ogólnopolską konferencję.

Więcej...
Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Jakie są korzyści z uczenia się przez całe życie i zdobywania nowych kwalifikacji?

Więcej...
Polska Rama Kwalifikacji

Polska Rama Kwalifikacji

Publikacja przedstawia Polska Ramę Kwalifikacji (PRK) – jedno z ważniejszych narzędzi zintegrowanego systemu kwalifikacji, opracowane w wyniku kilkuletnich…

Więcej...
Debata z Radą Interesariuszy

Debata z Radą Interesariuszy

28 marca 2017 r. odbyło się czwarte już spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla interesariuszy ZSK. W gronie przedstawicieli m.in. organizacji…

Więcej...
Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Nasze seminaria skierowane są do podmiotów, które mogą być zainteresowane nadawaniem kwalifikacji włączonych do ZSK, prowadzeniem walidacji efektów…

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Portal kwalifikacje.gov.pl - to tam znajdziesz wszelkie informacje na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Bez względu na to czy jesteś pracownikiem, pracodawcą, uczniem, trenerem, a może jesteś zainteresowany opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Co to w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacjiCykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Przedstawiamy cykl 10 audycji poświęconych Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.

Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, dzięki obejrzeniu materiałów TV będzie mógł dowiedzieć się, jak system kwalifikacji będzie działał i w jaki sposób ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE