cookiesKalendarz wydarzeń

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nadchodzące wydarzenia

Wt Paź 23 @09:00 - 04:00PM
HR a Zintegrowany System Kwalifikacji

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


W Spytkowicach o PRK

9-10 marca 2012 roku w małopolskich Spytkowicach odbyły się warsztaty organizowane przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych. Przedstawiciele projektu KRK przedstawili na nich prezentację na temat procesu wdrażania Polskiej Ramy Kwalifikacji oraz standardów CEDEFOP i EQARF w zakresie zapewniania jakości kwalifikacji poza formalnym systemem edukacji.

W czasie dyskusji zadawano wiele istotnych pytań dotyczących bezpośrednio przebiegu i realnych skutków debaty społecznej mającej miejsce w ramach projektu, licznych obaw członków  PIFS dotyczących sposobu walidacji efektów uczenia się, dopuszczenia lub nie kwalifikacji pochodzących z pozaformalnego systemu edukacji do rejestru etc.

Wśród przedstawionych materiałów znalazła się prezentacja krakowskiego WUP, która odnosiła się zapewniania jakości kształcenia w systemie pozaformalnym w oparciu o małopolski standard usługi szkoleniowej zmodyfikowany w ostatnim okresie. Następnie przedstawiono projekt TRANS-VAE realizowany w ramach Programu Leonardo Da Vinci „Uczenie się przez całe życie” 2007-2013 (projekty wielostronne transferu innowacji). Projekt dotyczył eksperymentalnego procesu uznawania/walidacji umiejętności nabytych w sposób nieformalny i pozaformalny wśród osób zatrudnionych lub szukających zatrudnienia w sektorze opieki społecznej.

Następnie zaprezentowano projekt „Potwierdzanie kwalifikacji w standardzie VCC”. Zdobycie certyfikatu Vocational Competence Certificate  zakłada: że ma być on zgodny z założeniami Europejskiej Ramy Kwalifikacji – tj. oparty całkowicie na efektach uczenia się, co oznacza, że umożliwia porównywanie kwalifikacji zdobywanych w różnym czasie, różnych miejscach i dowolnych formach oraz zakłada rozdzielenie procesu kształcenia od procesu egzaminowania – co jest spójne z metodologią potwierdzania efektów uczenia się, obowiązującą w formalnym systemie kształcenia jak również z wytycznymi Normy ISO – 17000-024. Instytut VCC jest w fazie przygotowawczej do wdrożenia w/w normy w poszczególnych zawodach i grupach kompetencji.  

Wiadomości

Zapraszamy na 9. Forum Rozwoju Mazowsza

Zapraszamy na 9. Forum Rozwoju Mazowsza

Już po raz dziewiąty Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych organizuje Forum Rozwoju Mazowsza. To najważniejsze w województwie mazowieckim…

Więcej...
Konferencja - Walidacja w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji - od założeń do praktyk

Konferencja - Walidacja w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji - od założeń do praktyk

Wydarzenie jest skierowane do instytucji certyfikujących funkcjonujących w ramach wdrażanego w Polsce Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) i podmiotów…

Więcej...
Rozwój kwalifikacji w branży motoryzacyjnej

Rozwój kwalifikacji w branży motoryzacyjnej

Rozwój innowacyjnych kwalifikacji w branży motoryzacji dzięki Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji był tematem seminarium, w którym wzięło udział niemal…

Więcej...
Dwie nowe kwalifikacje w ZSK

Dwie nowe kwalifikacje w ZSK

„Kosmetyczka – dyplom mistrzowski” i „Kosmetyczka – świadectwo czeladnicze” to nowe kwalifikacje rynkowe włączone do ZSK.

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Na portalu kwalifikacje.gov.pl  znajdziesz wszystkie oficjalne i najważniejsze informacje na temat  Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. To strona dla każdego: pracownika, pracodawcy, ucznia, trenera czy osób zainteresowanych opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Czym  w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacji.Cykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, ten cykl audycji  będzie dla niego bardzo pomocny. Dowie się, w jaki sposób ZSK będzie działał i jak ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR