cookiesKalendarz wydarzeń

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Nadchodzące wydarzenia

Pt Kwi 27 @09:00 - 03:00PM
Seminarium powiatowe w Toruniu

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


W Spytkowicach o PRK

9-10 marca 2012 roku w małopolskich Spytkowicach odbyły się warsztaty organizowane przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych. Przedstawiciele projektu KRK przedstawili na nich prezentację na temat procesu wdrażania Polskiej Ramy Kwalifikacji oraz standardów CEDEFOP i EQARF w zakresie zapewniania jakości kwalifikacji poza formalnym systemem edukacji.

W czasie dyskusji zadawano wiele istotnych pytań dotyczących bezpośrednio przebiegu i realnych skutków debaty społecznej mającej miejsce w ramach projektu, licznych obaw członków  PIFS dotyczących sposobu walidacji efektów uczenia się, dopuszczenia lub nie kwalifikacji pochodzących z pozaformalnego systemu edukacji do rejestru etc.

Wśród przedstawionych materiałów znalazła się prezentacja krakowskiego WUP, która odnosiła się zapewniania jakości kształcenia w systemie pozaformalnym w oparciu o małopolski standard usługi szkoleniowej zmodyfikowany w ostatnim okresie. Następnie przedstawiono projekt TRANS-VAE realizowany w ramach Programu Leonardo Da Vinci „Uczenie się przez całe życie” 2007-2013 (projekty wielostronne transferu innowacji). Projekt dotyczył eksperymentalnego procesu uznawania/walidacji umiejętności nabytych w sposób nieformalny i pozaformalny wśród osób zatrudnionych lub szukających zatrudnienia w sektorze opieki społecznej.

Następnie zaprezentowano projekt „Potwierdzanie kwalifikacji w standardzie VCC”. Zdobycie certyfikatu Vocational Competence Certificate  zakłada: że ma być on zgodny z założeniami Europejskiej Ramy Kwalifikacji – tj. oparty całkowicie na efektach uczenia się, co oznacza, że umożliwia porównywanie kwalifikacji zdobywanych w różnym czasie, różnych miejscach i dowolnych formach oraz zakłada rozdzielenie procesu kształcenia od procesu egzaminowania – co jest spójne z metodologią potwierdzania efektów uczenia się, obowiązującą w formalnym systemie kształcenia jak również z wytycznymi Normy ISO – 17000-024. Instytut VCC jest w fazie przygotowawczej do wdrożenia w/w normy w poszczególnych zawodach i grupach kompetencji.  

Wiadomości

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

O przyszłości ZSK rozmawialiśmy w Warszawie

Zintegrowany System Kwalifikacji to kwalifikacje dla każdego. Tymi słowami dyrektor IBE, Piotr Stankiewicz otworzył naszą ogólnopolską konferencję.

Więcej...
Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Ruszy nowy cykl konferencji regionalnych

Jakie są korzyści z uczenia się przez całe życie i zdobywania nowych kwalifikacji?

Więcej...
Polska Rama Kwalifikacji

Polska Rama Kwalifikacji

Publikacja przedstawia Polska Ramę Kwalifikacji (PRK) – jedno z ważniejszych narzędzi zintegrowanego systemu kwalifikacji, opracowane w wyniku kilkuletnich…

Więcej...
Debata z Radą Interesariuszy

Debata z Radą Interesariuszy

28 marca 2017 r. odbyło się czwarte już spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla interesariuszy ZSK. W gronie przedstawicieli m.in. organizacji…

Więcej...
Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Seminaria o walidacji i jakości kwalifikacji

Nasze seminaria skierowane są do podmiotów, które mogą być zainteresowane nadawaniem kwalifikacji włączonych do ZSK, prowadzeniem walidacji efektów…

Więcej...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"


Portal kwalifikacje.gov.pl - to tam znajdziesz wszelkie informacje na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Bez względu na to czy jesteś pracownikiem, pracodawcą, uczniem, trenerem, a może jesteś zainteresowany opisaniem kwalifikacji.

 

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Co to w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacjiCykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”


Przedstawiamy cykl 10 audycji poświęconych Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.

Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, dzięki obejrzeniu materiałów TV będzie mógł dowiedzieć się, jak system kwalifikacji będzie działał i w jaki sposób ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom. KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE