wrzesień 2018

Prace nad KRK

14-15 lutego 2011 roku w Instytucie Badań Edukacyjnych odbyło się seminarium robocze pt. “Krajowe Ramy Kwalifikacji dla średniozaawansowanych", podczas którego eksperci ds. KRK omówili najważniejsze i najtrudniejsze elementy modelu.

Każdy dzień seminarium kończyła ożywiona dyskusja. W seminarium brali udział nie tylko pracownicy projektu i eksperci ds. KRK, ale również przedstawiciele NSZZ "Solidarność", Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", Pracodawców RP, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Seminarium służyło wymianie poglądów i doświadczeń, uzgodnieniu wspólnych problemów pomiędzy ekspertami, którzy wspierają także inne, poza realizowanym w IBE, projekty związane z KRK. Dobra koordynacja między projektami, stały przepływ informacji i wspólne słownictwo będą miały wpływ, zdaniem lidera projektu dr Agnieszki Chłoń-Domińczak, na jakość realizacji projektu.

Materiały związane z seminarium:

- Program seminarium
- KRK a walidacja
- KRK w szkolnictwie wyższym
- KRK z perspektywy rynku pracy
- Polskie Ramy Kwalifikacji a Europejskie Ramy Kwalifikacji
- Słownik i język KRK

Animacja "Kwalifikacje na wyciągnięcie ręki"

Na portalu kwalifikacje.gov.pl  znajdziesz wszystkie oficjalne i najważniejsze informacje na temat  Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. To strona dla każdego: pracownika, pracodawcy, ucznia, trenera czy osób zainteresowanych opisaniem kwalifikacji.

Animacja "Kwalifikacje dla wymagających"

Po co w ogóle jest Zintegrowany System Kwalifikacji? Czym  w ogóle są te kwalifikacje? Jak wygląda ich opisywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powyższej animacji.

Cykl audycji TV „Kwalifikacje dla każdego”

Jeśli ktoś planuje swoją ścieżkę kariery, szuka pracy lub chce zmienić obecną, szkoli innych, doradza przy wyborze kierunku edukacji, ten cykl audycji  będzie dla niego bardzo pomocny. Dowie się, w jaki sposób ZSK będzie działał i jak ułatwi życie uczącym się i pracującym Polakom.

MIiR