cookiesKalendarz wydarzeń

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nadchodzące wydarzenia

Wt Paź 23 @09:00 - 04:00PM
HR a Zintegrowany System Kwalifikacji
Cz Paź 25 @08:30 - 04:00PM
Zintegrowany System Kwalifikacji – szanse i korzyści dla biznesu

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Aktualności

Kwalifikacje i kompetencje na Rozwiązaniach HR

24 października 2012 roku, ekspert projektu KRK dr Magdalena Dybaś wspólnie z dr Agnieszką Wojtczuk-Turek ze Szkoły Głównej Handlowej, wystąpiły na konferencji Rozwiązania HR. Ich prezentacja w ramach ścieżki „Wyzwania rynku pracy” odbyła się warszawskim hotelu Marriot, w sali Bałtyk 1. Nosiła tytuł: „(Nie)równowaga popytu i podaży na kwalifikacje i kompetencje – perspektywa sektorowa”.


Przedstawiono w niej założenia Polskiej Ramy Kwalifikacji, jako elementu łączącego i porządkującego efekty uczenia się zdobywane na różnych poziomach edukacji oraz ważnego narzędzia zmian w podejściu do uczenia się i inwestowania w kapitał ludzki w Polsce. Oprócz nich prelegentki zaprezentowały pierwszą część wyników badania „Bilans kwalifikacji i kompetencji w wybranych sektorach gospodarki”, realizowanego przez SGH na zlecenie IBE. Analizuje ono kilka dużych branż: telekomunikację, informatykę, bankowość, opiekę zdrowotną i przemysł farmaceutyczny pod kątem kwalifikacji i kompetencji jako podstawy do opracowania projektów przyszłych sektorowych ram kwalifikacji.


Ekspert projektu KRK dr Magdalena Dybaś z dr Agnieszką Wojtczuk-Turek z SGH na konferencji Rozwiązania HR

Z problematyką tworzonej właśnie Polskiej Ramy Kwalifikacji uczestnicy konferencji mogli zapoznać się również na stoisku Instytutu Badań Edukacyjnych prezentującym projekt systemowy „Opracowanie założeń merytorycznych i instytucjonalnych wdrażania Krajowych Ram Kwalifikacji ("Kwalifikacje po europejsku"). Dla gości przygotowano m.in. animację o PRK oraz nową broszurę przedstawiającą założenia oraz stan prac nad tworzeniem ram w Polsce i Europie, a także przewidywane efekty projektu, w tym korzyści dla pracodawców i kandydatów na pracowników.

Rozwiązania HR, będące jednym z najważniejszych spotkań tej branży w kraju, zorganizowało już po raz czwarty wydawnictwo Wolters Kluwer Polska. Podobnie jak w poprzednich edycjach do udziału w konferencji zaproszono liczne grono ekspertów z obszaru rynku pracy i zarządzania zasobami ludzkimi, prawników, wykładowców oraz autorów specjalistycznych publikacji.

Prezentacja dr Magdaleny Dybaś i Agnieszki Wojtczuk-Turek:pdf

Uczestnicy Rozwiązań HR z zainteresowaniem słuchali wykładu dr Dybaś i dr Wojtczuk-Turek

 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR