cookiesKalendarz wydarzeń

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nadchodzące wydarzenia

Wt Paź 23 @09:00 - 04:00PM
HR a Zintegrowany System Kwalifikacji
Cz Paź 25 @08:30 - 04:00PM
Zintegrowany System Kwalifikacji – szanse i korzyści dla biznesu

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Aktualności

KRK na OSKKO w Toruniu

Blisko 900 gości z kraju i zagranicy zgromadził Międzynarodowy Kongres Zarządzania Oświatą odbywający się między 24 a 26 września 2012 roku w Toruniu. W programie trzydniowej imprezy znalazła się prezentacja na temat Polskiej Ramy Kwalifikacji dla szkolnictwa zawodowego, przygotowana przez Instytut Badań Edukacyjnych.
 
Uroczystego otwarcia Kongresu dokonała minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas, która przedstawiła działania i plany resortu związane m.in. z obniżeniem wieku obowiązku szkolnego oraz zapewnieniem bezpieczeństwa na terenie szkół. - Nowy rok szkolny będzie czasem spokojnego wdrażania wcześniej przyjętych zmian - podkreśliła.
 
W jesiennej odsłonie  imprezie, organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, uczestniczyli reprezentanci kilkuset placówek sektora edukacji: dyrektorzy szkół, pracownicy organów prowadzących i nadzoru pedagogicznego oraz osoby zaangażowane w zarządzanie oświatą na poziomie krajowym i lokalnym. Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, MEN, Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich oraz instytucji i organizacji oświatowych państw Unii Europejskiej.


Po lewej: ekspert projektu KRK Beata Balińska w trakcie wykładu, po prawej: uczestnicy kongresu na stoisku KRK

Znaczącą część obrad Kongresu poświęcono zagadnieniom przyszłości doskonalenia i kształcenia nauczycieli. Dyskusję na temat nowego systemu kompleksowego wsparcia pracy szkoły poprowadziła podsekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej Joanna Berdzik. Ogółem program obejmował ponad 30 debat, warsztatów i wykładów poświęconych e-learningowi, wizerunkowi szkoły w nowych mediach, strategii zarządzania zachowaniami w klasie, diagnozowaniu umiejętności uczniów jako metody identyfikacji obszarów wymagających doskonalenia, roli dyrektorów jako liderów zmian, organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole, coachingowi i cyfryzacji szkół. Zainteresowani mogli zapoznać się ponadto z ofertą instytucji edukacyjno-oświatowych oraz specjalistycznych wydawnictw.

Jednym z prelegentów drugiego dnia Kongresu była Beata Balińska, ekspert wiodący Zespołu ds. Współpracy Ponadnarodowej i Upowszechniania w Instytucie Badań Edukacyjnych, która przedstawiła blisko godzinną prezentację na temat KRK. Wprowadziła nią uczestników w zagadnienia związane z Polską Ramą Kwalifikacji dla szkolnictwa zawodowego. Podkreśliła m.in. znaczenie procesu uczenia się przez całe życie jako zaplecza społecznego, sprzyjającego wdrożeniu Krajowych Ram Kwalifikacji
w Polsce.

Udział ekspertów Instytutu w toruńskiej imprezie był efektem porozumienia zawartego pomiędzy IBE a Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej, obejmującego wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w dziedzinie badań związanych z zarządzaniem w oświacie.

 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR