PRK na Kongresie Kadry

kklogoJak będzie wyglądał system porządkowania oraz weryfikacji kwalifikacji? Łatwiej czy trudniej będzie o dyplomy? Jak zmieni się rynek usług szkoleniowych?  I jakie zmiany dla pracodawców oraz pracowników HR oznacza wprowadzenie Polskiej Ramy Kwalifikacji? – odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań można było usłyszeć podczas prezentacji PRK na XV Kongresie Kadry, który odbył się 23-24 kwietnia 2012 roku w Warszawie.

Pierwszego dnia kongresu, ekspercki wykład poprowadziła dr Agnieszka Chłoń-Domińczak, lider projektu KRK w Instytucie Badań Edukacyjnych. Przedstawiła założenia oraz cele projektu nowego systemu kwalifikacji. - Dzięki temu, że opracowane zostaną ramy kwalifikacji, wiele osób, które posiadają pewne umiejętności, ale nie miały dotąd formalnie potwierdzonej ścieżki kształcenia, będą mogły przystępować do egzaminów i te umiejętności potwierdzać. Nowy system ułatwi też ocenę, jakości oferowanych na rynku szkoleń oraz kursów – tłumaczyła dr. Chłoń-Domińczak. W trakcie jej wystąpienia zaprezentowane zostały także wyniki ostatnich badań dotyczących zarządzania kompetencjami w polskich firmach.

Dr Agnieszka Chłoń-Domińczak w trakcie wystąpienia

Tegoroczna edycja Kongresu Kadry odbyła się pod hasłem:, „W co gra HR?”. Jej uczestnicy mogli uczestniczyć w dwunastu równolegle odbywających się sesjach tematycznych poświeconych m.in. strategicznej roli HR, najnowszym i najefektywniejszym rozwiązaniom w tej dziedzinie, zarządzaniu wiedzą i talentami oraz nowym technologiom w HR. W tegorocznym Kongresie Kadry uczestniczyło ponad 600 osób.

Uczestnicy tegorocznego XVI Kongresu Kadry

lipiec 2017