KRK i Entuzjaści razem w Krakowie

Od 9 do 11 marca 2012 roku liderzy zespołu KRK oraz projektu „Entuzjaści Edukacji” mieli okazję spotkać się i porozmawiać z dyrektorami szkół i przedstawicielami oświaty na IX Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty w Krakowie. Wykłady ekspertów Instytutu Badań Edukacyjnych dotyczyły m.in. Polskiej Ramy Kwalifikacji oraz wpływu zróżnicowania socjoekonomicznego na osiągnięcia szkolne uczniów.

Konferencja organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty poświęcona była zagadnieniom aktualnie nurtującym polską oświatę. Dyskutowano między innymi nad statusem nauczyciela, nadzorem pedagogicznym, a także nad jakością i przyszłością kształcenia oraz wychowaniem w szkole. Dzięki porozumieniu o współpracy zawartym pomiędzy OSKKO i IBE dotyczącym wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w dziedzinie badań związanych z zarządzaniem w oświacie, eksperci Instytutu mogli także przyłączyć się do dyskusji i podzielić własnymi doświadczeniami.

Dr Agnieszka Chłoń-Domińczak, lider projektu KRK, podczas godzinnej prezentacji szczegółowo wprowadziła słuchaczy w zagadnienia związane z Polską Ramą Kwalifikacji. Joanna Dobkowska oraz Adam Brożek z Pracowni Języka Polskiego IBE zaprezentowali dotychczasowe wyniki badań w zakresie języka polskiego i matematyki, a Piotr Rycielski, lider Zespołu szkolnych uwarunkowań efektywności kształcenia (SUEK) przedstawił założenia i najważniejsze wnioski z badania, którego głównym celem była odpowiedź na pytanie jakie czynniki i w jaki sposób warunkują efekty nauczania w szkole podstawowej.

Wydarzenie zostało zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty przy współpracy merytorycznej Instytutu Badań Edukacyjnych. W ponad 20 debatach i wykładach odbywających się na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięło udział prawie 450 osób. Konferencja Kadry Kierowniczej Oświaty jest wydarzeniem corocznym. Poza wykładami, debatami i spotkaniami – uczestnicy mają także okazję zapoznać się szczegółowo z ofertą instytucji edukacyjno-oświatowych oraz prezentujących się wydawnictw.

Konkurs dla dziennikarzy

listopad 2017