O ramach w szkolnictwie wyższym

Strasburg26 października 2010 w Strasburgu wzięliśmy udział w pierwszym europejskim spotkaniu Korespondentów Krajowych i Krajowych Punktów Koordynacyjnych. Tematem spotkania był rozwój ram kwalifikacji.

Polskę reprezentowali wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Zbigniew Marciniak i Agata Bader z Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej (BUWiWM obecnie pełni w Polsce funkcję Punktu Kontaktowego ds. KSK). Spotkaniu przewodniczył Dyrektor Wydziału Edukacji Wyższej i Badąń Komisji Europejskiej (Higher Education and Research Division of the Council of Europe) Sjur Bergan. Powiedział on między innymi, że istnieje potrzeba bliskiej kooperacji zespołów edukacji wyższej, ogólnej i zawodowej na poziomie nie tylko krajowym, ale i międzynarodowym, oraz wypowiedział chęć organizowania kolejnych spotkań. Prof. Marciniak opowiedział o aspektach prawnych wdrażania ram w Polsce.

Więcej na temat spotkania: http://www.ehea.info/all-events.aspx