sierpień 2018

Kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do ZSK!

Dobra wiadomość dla branży turystycznej - „Pilotowanie imprez turystycznych” to kolejna kwalifikacja rynkowa włączona do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Branża turystyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Potencjał sektora usług turystycznych jest ogromny, a dalszy jego rozwój nie może się obejść bez dobrze wyszkolonych pracowników, posiadających odpowiednie kompetencje.

Już dziś liczbę Polaków zatrudnionych w turystyce szacuje się na kilkaset tysięcy, a nowych miejsc pracy ciągle przybywa. Firmy organizujące imprezy turystyczne chcą mieć pewność, że zatrudniani pracownicy spełnią ich oczekiwania odnośnie wiedzy i umiejętności – temu właśnie służy potwierdzanie kwalifikacji odpowiednim certyfikatem.

To rozwiązanie wygodne zarówno dla pracodawców, którzy nie chcą tracić dodatkowego czasu i środków na szkolenia pracowników, jak i dla osób poszukujących pracy, które chcą mieć pewność, że posiadany przez nich certyfikat będzie powszechnie honorowany.

„Pilotowanie imprez turystycznych”
Certyfikowany pilot imprez turystycznych nie tylko zadba o pomyślną realizację programu wydarzenia, ale także będzie przygotowany do sprawowania opieki nad uczestnikami, zadba o ich bezpieczeństwo, zareaguje w odpowiedni sposób w sytuacjach awaryjnych czy konfliktowych.

Potwierdzeniem kwalifikacji będzie certyfikat, którego ważność wynosi 5 lat.

„Pilotowanie imprez turystycznych” jest przypisane do 4 poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Więcej informacji o wiedzy, umiejętnościach i kompetencjach potrzebnych do uzyskania tej kwalifikacji można znaleźć w Obwieszczeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 17 maja 2018 r.

MIiR