Udział w konferencji na temat kształcenia zawodowego

Udział w konferencji dotyczącej kształcenie zawodowego w PolscePrace nad przygotowywaniem Polskich Ram Kwalifikacji wymagają zaangażowania musiały być  prowadzone we współpracy z wszystkimi głównymi interesariuszami ram kwalifikacji, a w szczególności: z wieloma innymi ministerstwami, z podmiotami prowadzącymi  kształcenie i szkolenia, z pracodawcami, z instytucjami reprezentującymi osoby uczące się i pracujące  i z wieloma innymi podmiotami.

Ta współpraca powinna umożliwić powstanie zintegrowanych ram kwalifikacji, umożliwiających jasne i jednoznaczne przypisanie każdych kwalifikacji do właściwego poziomu. Dlatego bardzo cenimy sobie otrzymane zaproszenie do udziału w Konferencji "Kształcenie zawodowe w Polsce – Organizatorzy i Beneficjenci" zorganizowanej w dniu 3 lutego 2011 r. zorganizowanej przez: Komitet Doskonalenia Kadr, Związek Rzemiosła Polskiego i Polskie Stowarzyszenie Upowszechniania Komputerowych Systemów Inżynierskich "ProCAx".

Uczestnicy dyskursu zastanawiali się, jak podnieść rangę kształcenia zawodowego w Polsce, podkreślając, iż bez partnerstwa instytucji szkolących i biznesu nie ma szans na sukces w procesie zmian w edukacji w kształceniu zawodowym. Ocena ta stanowi bardzo ważką uwagę co do kierunku prac naszego zespołu.

lipiec 2017