cookiesNewsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Aktualności

Zaproszenie do współpracy polegającej na wsparciu wybranych podmiotów w przygotowaniach do wdrażania rozwiązań w zakresie nadawania kwalifikacji rynkowych i zapewniania jakości tego procesu

Instytut Badań Edukacyjnych oferuje wsparcie kolejnym podmiotom przygotowującym się do pełnienia funkcji instytucji certyfikującej w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Czytaj więcej...

Numerki na świadectwach? To poziom kwalifikacji.

Uczniowie odebrali dzisiaj świadectwa szkolne, na nich po raz pierwszy pojawił się napis PRK, a obok niego cyfra. To dość ważna informacja, która informuje na jakim poziomie są kwalifikacje posiadacza tego dokumentu.

Czytaj więcej...

Nasi partnerzy z Macedonii z wizytą w Polsce

Nasi partnerzy z Macedonii z wizytą w PolsceMinister Anna Zalewska spotkała się 29 maja br., z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji i Nauki Macedonii, którzy realizują w naszym kraju wizytę studyjną poświęconą wdrażaniu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Czytaj więcej...

Porównywaliśmy kwalifikacje w wymiarze europejskim

Porównywaliśmy kwalifikacje w wymiarze europejskimPunktem wyjścia była kwalifikacja recepcjonisty hotelowego. W Warszawie spotkaliśmy się ze specjalistami od opisywania kwalifikacji praktycznie z całej Europy. Wszystko po to, żeby stworzyć model, który pozwoli skutecznie porównywać kwalifikacje w różnych krajach.

Czytaj więcej...

O kwalifikacjach w międzynarodowym gronie

O kwalifikacjach w międzynarodowym gronieCzy inżynier mechanik z Brzeźnicy ma taką samą wiedzę i umiejętności jak jego kolega po fachu z Trondheim? Czy recepcjonista z Palermo poradzi sobie z pracą w hotelu w Mielnie? Na to pytanie odpowiedzą europejscy eksperci, którzy na dwa dni przyjeżdżają do Warszawy na konferencję PLA (Peer Learning Activity).

Czytaj więcej...

Nauczyciele w Ciechanowie przygotowują się do reformy edukacji

Nauczyciele w Ciechanowie przygotowują się do reformy edukacjiZmiany w systemie edukacji to przede wszystkim nowa struktura w szkolnictwie technicznym. Nowością będą chociażby szkoły branżowe czy matury zawodowe. Na to zmiany chcą się przygotować nauczyciele z Ciechanowa i okolic, dlatego organizują konferencję.

Czytaj więcej...

Z rektorami o piątym poziomie PRK

Z rektorami o piątym poziomie PRKKrótkie cykle kształcenia o oczko niżej niż licencjat. Takie określenia tego poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji pojawiły się na konferencji  „Poziom 5 – brakujące ogniwo. Uczelnia, społeczeństwo, rynek pracy”.

Czytaj więcej...

Wielka fala kwalifikacyjnej rewolucji

- Stoimy na plaży, widzimy, jak to morze się  cofa, wiemy że tsunami się cofa, a my stoimy i czekamy, jak te wielkie fale przeorają naszą rzeczywistość gospodarczą – mówił Marcin Nowicki z Broadcontext.com podczas konferencji „Włączeni w rozwój – wsparcie rodziny i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w kontekście potrzeb gospodarki regionu pomorskiego”, która odbyła się 31 marca w Gdańsku.

Czytaj więcej...

Siedem instytucji przygotuje się do roli IC

Siedem instytucji przygotuje się do roli ICInstytut Badań Edukacyjnych zakończył nabór instytucji, które otrzymają wsparcie eksperckie jako przyszłe instytucje certyfikujące (IC). Wnioski złożyło 8 podmiotów, z czego jeden został wykluczony ze względów formalnych (wniosek niekompletny, brak informacji kluczowych z punktu widzenia możliwości dokonania oceny wniosku).

Czytaj więcej...

O zmianach dla edukacji i rynku pracy w Ostrołęce

29 marca 2017 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce odbyła się konferencja „Polska Rama Kwalifikacji – zmiany dla edukacji i rynku pracy”. Podczas konferencji dr Kamila Pawłowska z IBE przedstawiła Polską Ramę Kwalifikacji i Zintegrowany System Kwalifikacji jako narzędzie uczenia się przez całe życie.

UŁÓŻ MNIE


Wydarzenia

lipiec 2017
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

   
   


 KRK na youtube