cookiesNewsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Aktualności

Porównywaliśmy kwalifikacje w wymiarze europejskim

Porównywaliśmy kwalifikacje w wymiarze europejskimPunktem wyjścia była kwalifikacja recepcjonisty hotelowego. W Warszawie spotkaliśmy się ze specjalistami od opisywania kwalifikacji praktycznie z całej Europy. Wszystko po to, żeby stworzyć model, który pozwoli skutecznie porównywać kwalifikacje w różnych krajach.

Czytaj więcej...

O kwalifikacjach w międzynarodowym gronie

O kwalifikacjach w międzynarodowym gronieCzy inżynier mechanik z Brzeźnicy ma taką samą wiedzę i umiejętności jak jego kolega po fachu z Trondheim? Czy recepcjonista z Palermo poradzi sobie z pracą w hotelu w Mielnie? Na to pytanie odpowiedzą europejscy eksperci, którzy na dwa dni przyjeżdżają do Warszawy na konferencję PLA (Peer Learning Activity).

Czytaj więcej...

Nauczyciele w Ciechanowie przygotowują się do reformy edukacji

Nauczyciele w Ciechanowie przygotowują się do reformy edukacjiZmiany w systemie edukacji to przede wszystkim nowa struktura w szkolnictwie technicznym. Nowością będą chociażby szkoły branżowe czy matury zawodowe. Na to zmiany chcą się przygotować nauczyciele z Ciechanowa i okolic, dlatego organizują konferencję.

Czytaj więcej...

Z rektorami o piątym poziomie PRK

Z rektorami o piątym poziomie PRKKrótkie cykle kształcenia o oczko niżej niż licencjat. Takie określenia tego poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji pojawiły się na konferencji  „Poziom 5 – brakujące ogniwo. Uczelnia, społeczeństwo, rynek pracy”.

Czytaj więcej...

Wielka fala kwalifikacyjnej rewolucji

- Stoimy na plaży, widzimy, jak to morze się  cofa, wiemy że tsunami się cofa, a my stoimy i czekamy, jak te wielkie fale przeorają naszą rzeczywistość gospodarczą – mówił Marcin Nowicki z Broadcontext.com podczas konferencji „Włączeni w rozwój – wsparcie rodziny i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w kontekście potrzeb gospodarki regionu pomorskiego”, która odbyła się 31 marca w Gdańsku.

Czytaj więcej...

Siedem instytucji przygotuje się do roli IC

Siedem instytucji przygotuje się do roli ICInstytut Badań Edukacyjnych zakończył nabór instytucji, które otrzymają wsparcie eksperckie jako przyszłe instytucje certyfikujące (IC). Wnioski złożyło 8 podmiotów, z czego jeden został wykluczony ze względów formalnych (wniosek niekompletny, brak informacji kluczowych z punktu widzenia możliwości dokonania oceny wniosku).

Czytaj więcej...

O zmianach dla edukacji i rynku pracy w Ostrołęce

29 marca 2017 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce odbyła się konferencja „Polska Rama Kwalifikacji – zmiany dla edukacji i rynku pracy”. Podczas konferencji dr Kamila Pawłowska z IBE przedstawiła Polską Ramę Kwalifikacji i Zintegrowany System Kwalifikacji jako narzędzie uczenia się przez całe życie.

Polska Rama Kwalifikacji w Rybniku

Polska Rama Kwalifikacji w Rybniku24 marca 2017 r. w Rybniku odbyła się konferencja „Szkolnictwo zawodowe w świetle nowych uregulowań prawnych”.  Podczas konferencji dr Kamila Pawłowska z IBE przedstawiała Polską Ramę Kwalifikacji. Celem spotkania było omówienie nowych uregulowań prawnych w szkolnictwie zawodowym.

Byliśmy na konferencji Edukacja Przyszłości

Byliśmy na konferencji Edukacja PrzyszłościDyrektorzy wydziałów oświaty w samorządach, dyrektorzy szkół, przedstawiciele pracowni pedagogicznych, kuratoriów i innych instytucji oświatowych. Prawie 300 osób wzięło udział w IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI, która w dniach 15-16 marca 2017 roku miała miejsce w Toruniu.

Czytaj więcej...

Seminaria informacyjne pt. „Walidacja i zapewnianie jakości w ZSK”

Seminarium dla branż o sektorowych ramach kwalifikacjiRusza kolejna tura seminariów skierowanych do podmiotów, które mogą być zainteresowane nadawaniem kwalifikacji włączonych do ZSK, prowadzeniem walidacji efektów uczenia się wymaganych dla kwalifikacji bądź też zewnętrznym zapewnianiem jakości nadawania kwalifikacji.

Wydarzenia

maj 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

   
   


 KRK na youtube